iDoceo 8.6.0 z integracją z MS Teams już dostępne w App Store!

Więcej
1 rok 4 tygodnie temu - 1 rok 4 tygodnie temu #30840 by bert
iDoceo 8.6.0 dostępne w App Store! został stworzony przez bert
Wersja 8.6 iDoceo z wieloma interesującymi szczegółami i ulepszeniami jest już dostępna w sklepie z aplikacjami.
Podziękowania dla wszystkich beta testerów, którzy umożliwili wydanie tej wersji.
Użyj tego linku, aby zaktualizować
apps.apple.com/app/apple-store/id4771209...&ct=Homepage_es&mt=8

Poniżej najważniejsze ulepszenia.
Jeśli któryś z nich nie został wyjaśniony tak, jak powinien, lub chcesz uzyskać więcej informacji, daj mi znać.
  • Integracja z MS Teams for Education.
    Możesz tworzyć klasy z MSTeams, importować i eksportować zadania wraz z ich ocenami.
    Aby uzyskać pierwszy dostęp, administrator MS Teams musi przyznać uprawnienia użytkownikom iDoceo w ich organizacji. Mogą to zrobić bezpośrednio z aplikacji lub pod tym linkiem: team.idoceo.net
  • Tagi
    W tagach kolumn masz nową opcję „Bez oceny”, która automatycznie usunie tę kolumnę z dowolnego obliczenia.
    Nazwę tej etykiety można zmodyfikować w Opcje > Notatnik W ustawieniach kolumny obecności można przypisać domyślną etykietę
    Istnieje teraz specjalne obliczenie etykiety znacznika (dodaj kolumnę > Obliczenia), które uwzględnia wszystkie etykiety z bieżącej karty.
  • Import plików
    Zaktualizowano do nowych formatów z EdPuzzle, Moodle i Socrative
  • Dziennik ocen
    Nowa ogólna kalkulacja, zamrożona (obok nazwisk uczniów), która automatycznie uwzględnia wszystkie kolumny.
    Ulepszone adnotacje uczniów w komórce, automatycznie wyświetlają wszystkie powiązane zasoby
     
Opcja „Pokaż rodzaj oceny” jest wyświetlana wyraźniej
 

W edytorze automatycznym (domyślnie) pokazuje maksymalną wartość oceny dla ocen numerycznych.
Załączniki:
Ostatnio zmieniany: 1 rok 4 tygodnie temu przez bert.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 4 tygodnie temu #30843 by Ben_E
Odpowiedzi udzielił Ben_E na temat iDoceo 8.6.0 dostępne w App Store!
Dziękuję, działa bardzo ładnie. Nasz administrator zaktualizował do wersji 8.6, a następnie mogliśmy uwierzytelnić się na poziomie szkoły. Jedyny problem, jaki napotkałem, polega na tym, że przejście przez aplikację iOS lub iPadOS w celu dodania Teams powoduje błąd MSALErrorDomain -50000, podczas gdy przejście przez mój MacBook nie. Jedyną różnicą jest to, że oba urządzenia mobilne mają aplikację uwierzytelniającą (Microsoft Authenticator), która otwiera się w celu zalogowania się do firmy Microsoft, a błąd występuje, gdy przekazuje kontrolę z powrotem do iDoceo. Jednak komputer Mac nie używa uwierzytelniania, więc zadziałał za pierwszym razem bez żadnych problemów. Oznacza to jednak, że zarówno wersje iOS, jak i iPadOS nie są już połączone z OneDrive w celu tworzenia kopii zapasowych, więc nie mogę być pewien, że instalacje, które mam na trzech urządzeniach, są już poprawnie zsynchronizowane?

Czy coś takiego pojawiło się w wersji beta? Jeśli tak, jakie rozwiązanie wymyślili ludzie?

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 4 tygodnie temu #30844 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat iDoceo 8.6.0 dostępne w App Store!
Dzięki za opinię, Ben_E, odtworzę ją na naszej stronie i wyślę ci zaktualizowaną wersję Beta na wypadek, gdybyś mógł spróbować.
 

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 4 tygodnie temu - 1 rok 4 tygodnie temu #30845 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat iDoceo 8.6.0 dostępne w App Store!
Zostanie to rozwiązane w bardzo niewielkiej aktualizacji 8.6.1, gdy tylko zostanie zatwierdzona dla App Store. Nie powinno to zająć więcej niż kilka dni
Ostatnio zmieniany: 1 rok 4 tygodnie temu przez bert.
Następujący użytkownicy podziękowali: Ben_E

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 4 tygodnie temu #30846 by Ben_E
Odpowiedzi udzielił Ben_E na temat iDoceo 8.6.0 dostępne w App Store!
Dziękuję - wszedłem do TestFlight i wydaje się, że 8.6.1 działa teraz dobrze z uwierzytelnianiem!
Następujący użytkownicy podziękowali: bert

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

  • ziemniak
1 rok 3 tygodnie temu - 1 rok 3 tygodnie temu #30849 by ziemniak
Odpowiedzi udzielił ziemniak na temat iDoceo 8.6.0 dostępne w App Store!
Działa świetnie! Dzięki za ciągłe aktualizacje i nowe funkcje!
Ostatnio zmieniany: 1 rok 3 tygodnie temu przez ziemniak.

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 tygodnie temu #30857 by Ben_E
Odpowiedzi udzielił Ben_E na temat iDoceo 8.6.0 dostępne w App Store!
Witam ponownie,

Właśnie zauważyłem kolejny drobny błąd, który może być związany z poprawką uwierzytelniania. Od wydania 8.6.1 TestFlight / 8.6.2, jeśli próbuję połączyć grupę z Teams, przegląda listę Teams ale wszystkie są zarchiwizowane i żadne z aktualnych. Jedyne aktualne, które się pojawiają, to te, które połączyłem za pomocą wersji MacOS 8.6 przed poprawką. Próbowałem usunąć kilka naprawdę starych zarchiwizowanych drużyn z roku 2019/20, na wszelki wypadek, gdyby wystąpił problem z liczbą importowanych drużyn, ale wszystko, co robi, to zmniejszenie liczby drużyn wyświetlanych w oknie dialogowym łącza. Wydaje się, że nie ciągnie przez nic innego.

Nie jestem pewien, czy jest to problem z konfiguracją po naszej stronie, czy ma to coś wspólnego z poprawką uwierzytelniania. Nie generuje żadnych kodów błędów, więc obawiam się, że nie mogę podać o wiele więcej informacji. Przepraszam za ból!

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 3 tygodnie temu #30858 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat iDoceo 8.6.0 dostępne w App Store!
Dzięki za opinię Ben_E.
Potrzebowałbym więcej opinii na ten temat. Przygotuję specjalną wersję Beta do wypróbowania, abyś mógł wysłać mi dodatkowe inisignt

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 2 tygodnie temu #30867 by Ben_E
Odpowiedzi udzielił Ben_E na temat iDoceo 8.6.0 dostępne w App Store!
Cześć Bert,

Dziękuję za to - otrzymałem wiadomość e-mail z aktualizacją do 8.6.3, ale nie pojawia się ona w TestFlight dla mnie - dałem jej kilka dni na wypadek, gdyby potrzebowała aktualizacji manifestu lub czegoś na końcu Apple ale właśnie sprawdziłem ponownie i nadal pokazuje 8.6.1 jako aktualną wersję TestFlight.

 

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.

Więcej
1 rok 2 tygodnie temu #30868 by bert
Odpowiedzi udzielił bert na temat iDoceo 8.6.0 dostępne w App Store!
Daj mi znać, jeśli coś się zmieniło, a jeśli korzystasz z wersji 8.6.3, wyślij mi, gdy masz szansę, informacje, które widzisz po dodaniu klas z MS Teams

Proszę Zaloguj Się or Utwórz konto aby włączyć się do rozmowy.