Ortalama Yüzdeye Bağlı Ortalama Metin Notu

• kboncuk
11 yıl 11 ay önce #198 by kboncuk
Ortalama Yüzdeye Bağlı Ortalama Metin Notu tarafından yaratıldı kboncuk
Merhaba,

Sadece uygulamaya alıştım ve sınıfımın yaptığı bir dizi teste dayanarak ortalama bir yüzde oluşturan bir sütun oluşturdum.

Gerçekten yapmak istediğim şey, aşağıdaki sütunun, önceki sütundaki ortalamaya göre otomatik olarak seçilen bir metin notu (ae) olmasını sağlamaktır. Mümkün mü?

kboncuk

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 11 ay önce - 11 yıl 11 ay önce #199 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ynt: Ortalama Yüzdeye Bağlı Ortalama Metin Notu
merhaba kbeadle,
Evet mümkün. Başka birinin de aynı gereksinime sahip olması durumunda, nasıl yapılacağını açıklayan bir makale sağlayacağım.
Muhtemelen ortalama sütunu elde etmeyi başardınız ve yalnızca metin notlu bu ek sütunu istiyorsunuz.
Sütunlarınızda genel not türünü (varsayılan) kullandığınızı tahmin ediyorum (yanılıyorsam düzeltin). İşte adımlar:

- İlk olarak, maksimum 100 ve minimum 0 olan bir sayısal not türü oluşturun ve kaydedin. 0-100 diyelim

- Ardından bu yeni not türünü tüm sütunlarınıza uygulayın (bir başlığa dokunun ve basılı tutun, düzenleyin ve not türünü seçin). Bunu tüm sütunlarınızla yaptıktan sonra, ortalamalarınız eskisi gibi olmalıdır.

- Şimdi son adım, bir CALCULUS düzenleyicisiyle bir sütun ekleyin ve ihtiyacınız olan not türünü seçin (yani, A'dan F'ye kendi ağırlıklarınızla metin notu). Bu sütun için hesaplamaları düzenleyin ve bunun için ortalamayı tutan tek sütunu seçin. Kaydedin ve işte, metin notunuzu almalısınız.

Biraz daha ayrıntılı ve görsellerle açıklayacağım ama sizin için nasıl çalıştığını bana bildirin.
Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.
Son düzenleme: 11 yıl 11 ay önce tarafından bert.

• kboncuk
11 yıl 11 ay önce #200 by kboncuk
Yanıtlayan: kboncuk Konu üzerine Ynt: Ortalama Yüzdeye Bağlı Ortalama Metin Notu
Teşekkür ederim!

Bu mükemmel çalıştı, hızlı cevap için çok teşekkürler.

Daha
11 yıl 11 ay önce #201 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ynt: Ortalama Yüzdeye Bağlı Ortalama Metin Notu
İşe yaradığına sevindim.
makaleyi ekledik okuyun nasıl yapılacağını açıklıyor. Sonunda bir not var, uzman tavsiyesi altında işinize yarayabilir. Sanırım aslında her iki sütuna da ihtiyacınız var, ancak her ihtimale karşı okuyun.

Saygılarımızla