Bir sayıyı ikiye katlama \ çarpma

Daha
10 yıl 2 ay önce #4348 by cıvıl cıvıl
Bir sayıyı ikiye katlama \ çarpma tarafından yaratıldı cıvıl cıvıl
Merhaba - bazı karmaşık yarım puan problemi ve sınav kurulu kuralları nedeniyle, üzerinde bir metin notu hesaplaması yapmadan önce bir öğrencinin aldığı notu ikiye katlamam gerekiyor. Örneğin, 40 üzerinden 45 alırlarsa, bu puan 80 üzerinden 90 olmak üzere ikiye katlanır. Bu, Idoceo'nun hesaplama motoru aracılığıyla yapılabilir mi?

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
10 yıl 2 ay önce #4363 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Bir sayıyı ikiye katlama \ çarpma
Merhaba Smiffy,
Bu henüz yapılamaz, ancak dahili olarak iDoceo, 40 üzerinden 45'a 80 üzerinden 90 ile tamamen aynı şekilde davranacaktır. Sanırım bunu zaten biliyorsunuz.
Bu hesaplamayı paylaşmak isterseniz, bana bildirin, bir sonraki güncellememiz için aklımda tutacağım

Daha
10 yıl 2 ay önce #4365 by cıvıl cıvıl
Yanıtlayan: cıvıl cıvıl Konu üzerine Bir sayıyı ikiye katlama \ çarpma
Teşekkürler Bert - fikir şu ki, A* - G notlarını hesaplamak için bir metin notu hesaplaması kullanıyorum. A* 81 üzerinden 90'dir (metin notu kurulumunda %90), A 72 üzerinden 90'dir (%80), B 63'tür (%70) vb.

Daha sonra bu hesaplamanın, her biri 2 puan değerinde olan 45 adet ders çalışmasına dayandığını keşfettim (yani 2 x 45, 90 üzerinden toplam puan anlamına gelir). 1 üzerinden sadece 45 derse not vermeye çalışıyorum ama bunu kurduğumda bunun yerine A* 40.5 üzerinden 45, A 36 üzerinden 45, B 31.5 üzerinden 45 vb. anlamına geliyor. Bu, metin notunu ayarlamaya çalıştığımda yarım puanlar bana sorun çıkardığı için daha sorunlu. Bu yüzden düşündüğüm en iyi çözüm, notu kolayca hesaplayabilmem için bir parça ders için 45 üzerinden notu ikiye katlamaktı.

Bütün bunları söyledikten sonra, bunu tamamen kazara yapmanın bir yolunu buldum. 45 üzerinden normalleştirilmiş bir dönüşüm hesaplaması kullanarak sayıyı oldukça başarılı bir şekilde ikiye katladı! Bu işe yarayacak mı? Şimdilik öyle görünüyor!

Bu durumun ne kadar yaygın olacağından emin değilim. Ama şimdilik bir çözümüm var.