Otomatik yüzdelerle aylık katılım?

Daha
3 yıl 5 ay önce #9372 by Dennis Goedbloed
Yanıtlayan: Dennis Goedbloed Konu üzerine Otomatik yüzdelerle aylık katılım?
iPad Air (3. nesil) yazıyor.
Bu iPad Air 1 mi yoksa iPad Air 3 mü?

Günümüzde her şeyin fiyatını biliyoruz ve hiçbir şeyin değerini biliyoruz. - Charles Dickinson

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

• Dennis
2 yıl 6 ay önce - 2 yıl 6 ay önce #10029 by Dennis
Yanıtlayan: Dennis Konu üzerine Otomatik yüzdelerle aylık katılım?
Merhaba Bert,

Geçen yıl vazgeçtik ama şimdi yeni bir yıl başladı. Zaten 3 haftadır okuldayız ve katılıma ayak uyduruyoruz. Birkaç hafta içinde öğrencilerin derslerin en az %80'ine katılıp katılmadıklarını öğrenmemiz gerekiyor.

Bunu sıfırdan kurmama yardım eder misin?
Devam sütunları çalışıyor, sadece hesaplama bitinin nasıl oluşturulacağını bulmam gerekiyor.

Saygılarımla,
Dennis

Not: Bu forum için iki hesabım olduğunu görüyorum, bu kafa karıştırıcı. Özür dilerim, ben Dennis Goedbloed.
Son düzenleme: 2 yıl 6 ay önce tarafından Dennis. Sebep: Bu forum için iki hesabım olduğunu görüyorum, bu kafa karıştırıcı. Özür dilerim, ben Dennis Goedbloed.

Daha
2 yıl 6 ay önce #10031 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Otomatik yüzdelerle aylık katılım?
Bu yazının önceki sayfasında hazırladığım şablonu içe aktarmayı denediniz mi?
Oldukça yeni bir iPad ile çalışıyorsanız, şablonu sınıflar listesine sürükleyip bırakın; cihazınızda çalışan bir örnek göreceksiniz.

Daha
2 yıl 5 ay önce #10053 by Dennis Goedbloed
Evet Bert, şimdi işe yaradı. Yardımınız için teşekkürler!
Geçen yıl her denediğimde (!) dosyayı içe aktarırken sorun yaşadım. Sonunda, Google Drive uygulamasından sürükleyip bırakmanın işe yaramadığını öğrendim. Bu, Google uygulamasının bir sınırlamasıdır, ancak bunu anlamadan önce beni çok hayal kırıklığına uğrattı. : Kızgın:

Sonunda dosyayı mac'uma (dizüstü bilgisayarıma) indirdiğimde ve Airdrop aracılığıyla ipad'e gönderdiğimde başarılı oldum. Aldıktan sonra bir menü istendi ve onu açmak için iDoceo'yu seçtim. Oradan bir esinti oldu. :Göz kırpmak:

Teşekkürler, biraz araştırma yaptıktan sonra atılacak adımlar bunlar mı?:
  1. Not Defteri'nde + tuşuna basın
  2. Katılım'ın yanındaki dişli simgesine basın
  3. Katılım için hangi simgelerin kullanılacağını seçin
  4. Not türü'ne basın ve Devam Notu Türü olarak değiştirin
  5. Not Defterine dönün ve + tuşuna basın
  6. Klasör Ekle
  7. Klasörü düzenle --> Hızlı dönüştürmeyi yüzdelere değiştir (%0-100)
  8. Şimdi tekrar not defterine dönün ve +'yı kullanın ve Devam sütununu/kolonlarını ekleyin
  9. Katılım sütunlarını klasöre sürükleyin

Bu doğru mu? Bu durumda diğer (Hollandaca) öğretmenler için bir video oluşturacağım.
(Birkaç tane yaptım zaten burada Youtube )

Saygılarımla ve yardımlarınız için tekrar teşekkürler(!)
Dennis

Günümüzde her şeyin fiyatını biliyoruz ve hiçbir şeyin değerini biliyoruz. - Charles Dickinson

Daha
2 yıl 5 ay önce #10059 by bert
Evet Dennis, bu doğru bir prosedür.
Birkaç kısa not:

iPad'inizde (konum olarak Google Drive ile) 'Dosyalar' uygulamasını kullanıyorsanız, Google Drive uygulaması yerine sürükle ve bırak özelliği çalışmalıdır.

Sütunu oluşturduktan sonra konumunu taşımak yerine, tüm yoklama sütunlarınızı belirli bir sekmede otomatik olarak oluşturabilirsiniz (devam çarkının tercihlerindedir) ve
devam sütunlarının eklenmesini hızlandırmak için bunları daha sonra bir klasöre taşıyın.

Sütunları, Araçlar > Sütunlar > Bunları Seç > Kes ve Yapıştır'dan toplu olarak da taşıyabilirsiniz.

Bu YouTube videolarını oluşturduğunuz için teşekkürler!

Daha
2 yıl 5 ay önce #10060 by Dennis Goedbloed
Ama bunlar harika ipuçları: TEŞEKKÜRLER!

Bunları da ekleyeceğim (Dosyalar (ve Google Drive veya OneDrive) kullanımıyla ilgili ayrı bir video hazırlayabilirim) B) onlar zaman tasarrufu sağlar!

Daha
2 yıl 5 ay önce #10061 by bert
Muhtemelen bunu zaten biliyorsunuzdur, ancak Sütun ekle > Çoklu sütunlar > Katılım'dan tüm yıl için tüm yoklama sütununu toplu olarak oluşturabilirsiniz.