Sonuç özetleri

Daha
1 yıl 7 ay önce #10618 by grhafer30
Sonuç özetleri tarafından yaratıldı grhafer30
iDoceo'da yeniyim, ancak uygulamayı anlamak için bir hafta ayırıyorum, bu yüzden önümüzdeki öğretim yılında öğrenmek zorunda kalmam!

Net olmayan bir şey, Sonuçların iDoceo içinde nasıl çalıştığıdır. Örneğin, tüm özet değerlendirmelerin göründüğü bir Değerlendirmeler sekmesi istiyorum: Sonuçlar önemli bir tanesidir, kurs için on Sonucumun her birinin bir özetidir. Bunları Çoklu Sütunlar > Sonuçlar - Hesaplama'yı kullanarak oluşturdum ve ardından on Sonucun tümünü seçtim; ancak, yalnızca bir sütun görünür. (Hayır, daraltılmamış, ancak bir klasördeki tek bir öğe olarak. Tüm on Sonucun ortalaması olduğunu varsayıyorum.) Sonra Birden Çok Sütun > Sonuçlar - Sütunlar eklemeyi denedim ve hepsini tek bir klasörde birleştirdim (dosya resimlerine bakın) 1 ve 2.)

Belirli ödevler için not defteri ana görünümünde (özet sekmesi) ayrı sütun değerlendirmeleri ayarlamış olsam da, girdiğim puanlar, değerlendirmeler sekmesindeki belirli sonuç hesaplama sütunlarında ortalama değil. Evet, ağırlıklı ortalamayı seçtim.

Neyi kaçırıyorum? Belirli bir sonuç için kırk ya da elli bireysel değerlendirmem olduğunu görebiliyordum, ancak bunları dönem boyunca bireysel olarak girmem ve dönem boyunca ortalama bir ortalamaya sahip olmam gerekiyor. (Tüm değerlendirmelerin ağırlığı eşittir.) Sonuç için Kopyala komutuyla "bağlı" ödevler oluşturmam gerekir mi? Bu da işe yaramadı.

Tam kılavuza bakmayı denedim, ancak herhangi bir cevap bulamıyorum. Herhangi bir yardım için teşekkürler.

Gary

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
1 yıl 7 ay önce #10621 by Güzel
Yanıtlayan: Güzel Konu üzerine Sonuç özetleri
Merhaba,

Ben iDoceo Destek ekibinden Munay, sorunuzu okuduktan sonra yardımcı olmak isterim.

İlk olarak, asıl sorunun (ne elde ettiğinizin) ekran görüntüsünü ve sonuçları nasıl yapılandırdığınızı gösteren bir ekran görüntüsü ekleyebilir misiniz?
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: grhafer30

Daha
1 yıl 6 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #30589 by grhafer30
Yanıtlayan: grhafer30 Konu üzerine Sonuç özetleri
Teşekkürler, ama aslında Standartların nasıl çalıştığını gerçekten bilmem gerekiyor (onlara Sonuçlar diyorum). Örneğin, ödevlere bir sütun olarak standartlar ekleyip ekleyemeyeceğimi görmeye çalışıyorum, ancak yine de başka bir sekmedeki Sonuç Özeti sütununa ayrı bir puan olarak Standart faktöre sahip olup olmadığımı görmeye çalışıyorum, bu yüzden çalışan bir ortalamam var. Ama bu şekilde çalışmıyor gibi görünüyor. Bireysel Standartların bir özetini alabilmemin tek yolu, sütunları Sonuç Özeti sütununun içine yerleştirmektir. 

Ekran görüntülerinde ilki, aynı sütun adını tekrarlamam gerektiğini gösteriyor, ancak biri genel Efor notu için sayıyor, diğeri bir Standardın Başarısı için sayıyor (mor sütun). Sonuç/Standart'ın bir özetini aldığım tek kişi bu (ekran görüntüsü 2). Eğer öyleyse, Sonuç/Standart ile iç içe olmadığı sürece, bir ödevle elde edilen sonuçların veya becerilerin ortalama hesaplamada ne gibi "domuzcuk desteği" olabileceğini anlamıyorum.
Son düzenleme: 1 yıl 6 ay önce yazan bert. Sebep: Fotoğraflardaki bazı veriler. Görüntüleri gördüm.

Daha
1 yıl 6 ay önce #30636 by grhafer30
Bert, tekrar deneyeyim.

B Sözleşmesi bozulursa (birinci sütunda kırık bir kalem), Mevcut Notun (kırmızı, üçüncü sütun) asla %85.0'ın veya B'nin üzerine çıkamayacağı bir formül yazmak istiyorum. Değiştirilmiş bir form kullanıyorum. Son notun bir kısmı için çabanın önemli olduğu ancak sınırlı olduğu yazı için sözleşme notu. Bu sınırdır.

Ne zaman yazmaya ve örnekleri kopyalamaya çalışsam, garip ortalamalar veya çılgınca şişirilmiş ortalamalar buluyorum. Neyi yanlış yaptığımdan emin değilim. Formüllü sonuçlar için ayrı bir sütun yapmayı denedim, ancak bu da işe yaramadı. Herhangi bir yardım takdir edilecektir.

Gary
Ekler:

Daha
1 yıl 6 ay önce #30637 by Güzel
Gary Merhaba

Sizin için bir ekran görüntüsüne eklediğim bir çözümüm var. Nasıl çalıştığını görebilmeniz için not defterinden bir ekran görüntüsü de ekliyorum.

Kırmızı sütunda hangi formülü kullandığınızı bilmediğim için kendi formüllerimden birini kullanıyorum: Ortalama (ödev, sınavlar); ama ilke ayakta kalmalıdır.

Formülümü gördüğünüzde formülünüzü tanıtın: Ortalama (Ödev, Sınavlar)

Ayrıca sarı bayrakla ne yapmak istediğinizi bilmiyorum, bu yüzden yeşil bayrakla aynı şeyi yapıyorum.

Bununla bir şey yapmak istiyorsanız, sadece bir EĞER(COUNTICON, sarı bayrak, ne istediğinizi detaylandırın) ekleyin.

Herhangi bir şüphe sadece bana bildirin.

Ekler:

Daha
1 yıl 6 ay önce #30638 by grhafer30
Çok teşekkürler Munay, ama takip eden üç sorum var.

İlk olarak, NİHAİ NOT sütunu, ondalık nokta yanlış yerde olacak şekilde çıkıyor: örneğin, 98 yerine .98 ve dolayısıyla A yerine F. Doğru yüzdeyi elde etmek için 100 ile çarpabileceğimi biliyorum, ama nasıl yapabilirim? bunu tüm bayrakların sözdizimine dahil et?

İkincisi, CURRENT GRADE sütununu belirtmek yerine STUDENTICON kullanabilir miyim?

Üçüncüsü, kategorilerin her biri ağırlıklıdır: %10 efor, %10 yazma ödevi ve %80 portföy. Bu formüle nasıl yansıyacak?

Elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. Yardım için teşekkürler.

Gary     
Ekler:

Daha
1 yıl 6 ay önce #30639 by Güzel
Gary Merhaba

İlk soruyla ilgili olarak iki olası çözüm var, ancak en basiti 100 ile çarpmaktır.

Bunu yapmak için ortalama formülünüzü parantez arasına koyun ve 100 ile çarpın.
Bunun gibi:
(Ortalama(Portföy, Emek, Yazılı))x 100

İkinci nokta hakkında, ne demek istediğinden emin değilim. Formülde mevcut not sütununuzu belirttiğinizi görmüyorum, bu yüzden onu STUDENTICON ile nasıl değiştirmek istediğinizden emin değilim.

Ancak, B için Saklama Sözleşmenizden COUNTICON yerine kullanmayı düşünüyorsanız? sütununda, öğrencilerinize STUDENTICON ile atanan simgelerden sonra bunu yapabilirsiniz.

İkinci ekran görüntüsündeki gibi COUNTICON'u STUDENTICON ile değiştirin.

Son olarak, bir formülün içindeki bir klasörün ağırlıklarını, o klasörü yüzde ile çarparak ekleyebilirsiniz. bunun gibi:

Portföy x 0.8, Efor x 0.1, Yazılı x 0.1

Sonunda 100 ile çarpma ihtiyacını göz önünde bulundurarak, şöyle olurdu:

(Portföy x 0.8, Efor x 0.1, Yazılı x 0.1) x 100

Bu durumda ortalama işlevini kullanmaya gerek yoktur. Son ekran görüntüsü

Ekler:

Daha
1 yıl 6 ay önce #30640 by grhafer30
Teşekkürler. Çalışabilmem için son ekran görüntüsünü tekrar verebilir misin? Sözdiziminin son satırı görüntüden kesilir.

Daha
1 yıl 6 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #30642 by grhafer30

münay,

Teşekkürler, ama bir kez daha--çalışmasını sağlayamadım. Formülün son satırı, önceki ekran görüntüsünden kesildi. İşte formülüm, ama yine de bir hata var. 
Ekler:
Son düzenleme: 1 yıl 6 ay önce yazan grhafer30. Sebep: Yanlış ekran görüntüsü yüklendi

Daha
1 yıl 6 ay önce #30643 by grhafer30

Ekler: