Hücreleri farklı sekmeler arasında bağlama

Daha
8 yıl 8 ay önce #5648 by james.me.robinson
Hücreleri farklı sekmeler arasında bağlama tarafından yaratıldı james.me.robinson
Öğrencinin tüm değerlendirme alanlarındaki genel ilerlemesini görebilmem için iDoceo'nun değerlendirme bilgilerini tek bir sekmede toplamasını gerçekten istiyorum.

Her birim değerlendirmesi için değerlendirme kriterlerimize bağlı ayrı sekmelerimiz var. Bu hücreleri işaretlediğimde, hangi APP kriterlerinin karşılandığını görebilmem için genel APP sayfasına bağlanmalarını istiyorum. Zor olan, birkaç farklı değerlendirmenin aynı APP kriterlerine bağlanacak olmasıdır ve bu nedenle, bir kriterin tüm örneklerine bakmam ve bunlardan herhangi birinin işaretli olup olmadığını işaretlemem gerekiyor.

Örneğin bir füzyon ünitesinde bir öğrenci döngüler (T1) ekleyebilir. Daha sonraki bir ünitede ayrıca T1 döngüleri de ekleyebilirler. İDoceo'nun tüm sekmelere bakabilmesini ve T1'in herhangi bir yerde işaretlenip işaretlenmediğini görmesini istiyorum.

Yardımcı olacaksa bazı fotoğraflar ekledim.
Ekler:

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
8 yıl 8 ay önce - 8 yıl 8 ay önce #5649 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Hücreleri farklı sekmeler arasında bağlama
Merhaba James,
Bağlantılı sütunlar özelliğini denediniz mi? Aynı sütunları aynı anda farklı sekmelerde görüntüleyebilir/düzenleyebilirsiniz.
İşte detayları anlatan yazı
Son düzenleme: 8 yıl 8 ay önce tarafından bert.

Daha
8 yıl 8 ay önce #5650 by james.me.robinson
Yanıtlayan: james.me.robinson Konu üzerine Hücreleri farklı sekmeler arasında bağlama
Merhaba Bert,
Bağlantılı sütunlar çalışmayacak, çünkü APP sayfasındaki bir sütuna bağlanması gereken birkaç sütun olduğunu düşünmüyorum. Daha çok bir IF işlevi olması gerekiyor, bu nedenle ilgili sütunlardan herhangi birinde belirli bir hücre işaretlenirse, APP sayfasında bir onay işareti görünür.

bu mantıklı mı?

Daha
8 yıl 8 ay önce #5651 by bert
Kesinlikle. Sizin tarafınızda bazı ek yapılandırmalar gerektirir. Havasındaysanız, işte adımlar.

iDoceo'nun formülünüzdeki EĞER koşuluyla nasıl çalışacağını bilmesi için önce onay işaretlerine sayısal bir değer atamanız gerekir.

Bu çok zor değil, adımlar açıklanmıştır burada ayrıntılı olarak
Kısacası:
Bir not türü yapılandırmanız (ona 'onay işaretleri' diyelim) ve onay işareti simgesine 1 atamanız gerekir. bunu yalnızca bir kez yapmanız gerekir.

Bu 'onay işaretleri' not türünü sütunlarınıza atayın.

Bunu tek bir sütunla da yapabilirsiniz: Bir başlığa iki kez dokunun > Not türü
veya toplu olarak: Araçlar > Sütunlar > Sütunları seçin > Düzenle > Not türü

Artık ihtiyacınız olan EĞER işlevleriyle bir Formül (sütun ekle > hesaplama > formül) yapılandırabileceksiniz. Sonuç sayısal olacaktır, ancak bu sonucu otomatik olarak bir simge olarak da gösterebilirsiniz. Önce formüle odaklanalım.

İlgili sütunlardan herhangi birinde (örneğin COLUMN1, COLUMN2) bir onay işareti (örneğin COLUMN1) uygulama sayfasında bir onay (XNUMX değeri) verirse, formül şöyle görünür:

EĞER( MAKS(SÜTUN1,SÜTUN2,SÜTUN3)>=1, 1, 0)

Daha
8 yıl 6 ay önce #5875 by james.me.robinson
Yanıtlayan: james.me.robinson Konu üzerine Hücreleri farklı sekmeler arasında bağlama
Bu Bert için teşekkürler. Hepsini düzenleme sürecindeyim, ama işe yarıyor gibi görünüyor. Yaşasın!

Sadece başka bir sorgu.

Bir sayı görüntülemek yerine, değer bir veya daha büyük olduğunda bir onay işareti ve sıfır olduğunda hiçbir şey göstermemesini sağlayabilir miyim? Veya değerin 2,3 olup olmadığını gösterebilmek için bir dizi sembol alabilir miyim, böylece kriterleri karşılamanın gücünü gösterebilir miyim?

Yardımların için teşekkür ederim.

Daha
8 yıl 6 ay önce #5876 by bert
Evet. Burada açıklanan ayrıntıları bulacaksınız.
www.idoceo.net/index.php/en/howto/calcul...lculation-as-an-icon
Önce sayısal sonucu elde etmeye odaklanın (0,1,2,3) ve simge dönüşümü yalnızca birkaç adım ötede olacaktır.

Daha
8 yıl 6 ay önce #5885 by james.me.robinson
Mükemmel teşekkürler Bert.

Bir sorun daha, üzgünüm.

Tüm iDoceo çalışma kitabını oluşturdum ve genel APP sayfası olmadan personelle paylaştım, ancak şimdi genel sayfayı, genel bir bakışa sahip olabilmeleri için diğer öğretmenlerin sınıf çalışma kitaplarına kopyalamam gerekiyor. Bunu kopyaladığımda, sekmeler ve sütunlar üzerinde oluşturduğum çalışma kitabıyla aynı olmasına rağmen formüller çalışmıyor gibi görünüyor. Formüllerin, her birini tek tek incelemeden çalışma kitaplarındaki sekmelere ve sütunlara kendilerini güncellemelerini ve eklemelerini sağlamanın hızlı bir yolu var mı?

APP sayfasının ilk birkaç sütununda çalışan formülleri kazanmak için bir taslak sürüm ekledim.
Ekler:

Daha
8 yıl 6 ay önce #5886 by bert
Merhaba James,
Korkarım bir şablonu içe aktardıktan sonra bu tek APP sekmesini hesaplamalarla aktaramazsınız. Orijinal formül ve bileşimi, sütun adlarına değil, benzersiz bir dahili kimliğe dayanmaktadır.

Daha
8 yıl 6 ay önce #5898 by james.me.robinson
Merhaba Bert, bu çok yazık. Bunun için bir yol düşünmem gerekecek.
Sınıf kitaplarında zaten video vb. sütunları varsa, bunu yeni şablona kopyalamanın kolay bir yolu var mı?