Yüzdeler

Daha
5 yıl 5 ay önce #7785 by MAdelaT86
Yüzdeler tarafından yaratıldı MAdelaT86
Bu dönem ilk kez öğretim görevlisiyim. Bana verilen müfredat, portföyün yüzde 60 ve günlük eziyetin yüzde 40 olduğu notları yıkıyor. Bana atadıkları mentor, portföyü 4 parçaya bölmemi söyledi çünkü 4 ana görev olacak. Not defterinde sütun yerine bir klasör oluşturabileceğinizi fark ettim. Yüzdeyi klasöre atamanın bir yolu var mı, o zaman eklenen her sütun o yüzdenin bir parçası olacaktır.

Ayrıca, toplam eklemenin yüzde kaçının herhangi bir ipucu ve fikrin değerlendirileceğinden emin değilim.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
5 yıl 5 ay önce #7786 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Yüzdeler
Merhaba MAdelaT86,
Evet, klasör böyle davranacaktır. İçine koyduğunuz tüm ödevlerin ortalamasını otomatik olarak alacaktır.
Son not için: sütun > Hesaplama > Ortalama ekleyin ve buraya dokunun
bu iki klasörün başlığında. Daha sonra her biri için %60-40 ağırlık atayabileceksiniz.

Toplam eklemenin yüzdesi, ilgili tüm ödevlerin tüm puanlarını toplayacak ve bunu toplam maksimum olası puana bölecektir.
Biri maksimum 40 puan, diğeri 30 puan olan iki değerlendirmemiz olduğunu varsayalım.
Öğrencinin puanları 30 ve 20'dir.
Bu hesaplama (30+20) / (40+30) = %62.5 (veya not olarak gösterebilirsiniz, sadece hesaplama sütununun not tipine bağlıdır) verir.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.