Sütun başlıkları

Daha
4 yıl 10 ay önce #8072 by Matematik vızıltısı
Sütun başlıkları tarafından yaratıldı Matematik vızıltısı
Merhaba Bert,

Sütun başlığında tarihleri ​​olan geçen yıldan kalma bir not defterim var. Akademik yılın her günü için bir sütun vardır. Yeniden kullanmak istiyorum ama açıkçası tarihleri ​​​​şimdiki yıla değiştir. Bunları manuel olarak değiştirmek, yaklaşık 200 kez yapmak anlamına gelir. Bir kısayol var mı?

Ayrıca sütun başlığını manuel olarak düzenlemeye çalıştığımda, yılı kaydırabilmek için tarihin sütundaki tarih olmasını bekliyordum ama maalesef bugünün tarihini gösteriyor ve tarihi değiştirmek çok sıkıcı oluyor. Yardım lütfen!

Saygılarımla
MatematikBuzz

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
4 yıl 10 ay önce #8073 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Sütun başlıkları
Merhaba Mathsbuzz,
Tarihler, sonraki yıllarda belirli bir sıra ile eşleşmeyeceğinden toplu olarak değiştirilemez.
Bunun yardımcı olması durumunda, tüm sütunların tarihlerini toplu olarak kaldırabilirsiniz: Not defteri görünümünden > Araçlar > Sütunlar > Tümü > Düzenle > Tarih, ancak tarihlerinizi atamanın bir sonraki adımı daha kolay olmayacaktır.

Daha
4 yıl 10 ay önce #8075 by Matematik vızıltısı
Yanıtlayan: Matematik vızıltısı Konu üzerine Sütun başlıkları
Merhaba Bert,

Cevap için teşekkürler. Tarihlerde, sadece yıl kısmını değiştirmem gerekiyor. Yani 04/05/2018 04/05/2019 olarak değiştirilmelidir. Bir yolunu düşünebileceğinden eminim. Düzenlemeye çalıştığımda tarih 04/05/2018 olarak görünse bile yılı değiştirmek oldukça kolay olacaktır.

Başka bir soru - "Sütun Başlığı" alanını birden çok sütundan temizlemek mümkün müdür?

Teşekkür
MatematikBuzz

Daha
4 yıl 10 ay önce #8079 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Sütun başlıkları
Korkarım şu anda yapılamaz.
Programınıza göre toplu olarak sütunlar oluşturmak isterseniz:
- Önce bir favori sütunu yapılandırın (sütun ekle > Favori) istediğiniz konfigürasyonla
- Başlangıç/Bitiş tarihlerini seçmek için Sütun ekle > Birden çok sütun > Favori

iDoceo, sınıfınızın planlandığı her gün için favorilerin yapılandırmasıyla yeni bir sütun oluşturacaktır.