Almanca notları nasıl kullanılır?

Daha
4 yıl 5 ay önce - 4 yıl 5 ay önce #8357 by Bay k
Almanca notları nasıl kullanılır? tarafından yaratıldı Bay k
Hey,

IDoceo'yu bu okul yılının başlamasıyla birlikte kullanmaya başladım. Sunduğu tüm işlevler ve olanaklardan gerçekten memnunum. Ama hala devletimin Alman not sistemiyle mücadele ediyorum. 1'den 6'ya kadar notlara ihtiyacım var. 1 en iyi ve 6 olası en kötü not. Arada çeyrek adımlara ihtiyacım var.
Örneğin 1/1,25/1,5/1,75/2/2,25/2,5/2,75... Bu notlar daha sonra genellikle artı ve eksi notlarla anılır, yani 1,25 1- ve 1,75 2+ olarak adlandırılır. Artıları ve eksileri olan notları göstermek için Idoceo'ya ihtiyacım yok ama bunların ne anlama geldiğini anlaması gerekiyor. (Kendimi açıklığa kavuşturabileceğimden emin değilim, burada :-) )

Bu işi nasıl yapacağımdan hala emin değilim.
Bir öğrencinin ortalama notunu hesaplamak için (örneğin sözlü notlar, kısa testler ve yazılı testler) 1,43 veya 4,91 gibi tam ondalık sayılara ihtiyacım var.
Herhangi bir öneri veya fikir? Yoksa şimdiye kadar görmediğim bir şey mi var..?
Son düzenleme: 4 yıl 5 ay önce tarafından Bay k.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
4 yıl 5 ay önce #8385 by Ruislip
Yanıtlayan: Ruislip Konu üzerine Almanca notları nasıl kullanılır?
Merhaba Sayın K,
Sanırım sana yardım edebilirim, ama biraz açıklamaya ihtiyacım var.
Notları çeyrek adım sayarsam 4x6 = 24 olası değer 1 , 1.25 , 1.5 , 1.75 , 2 , 2,25 , 2.5 , 2.75 vb.
Ancak notlar sadece 1 , -1 , +2 , 2 , -2 +3 , 3 , -3 .... vb. sadece 16 değerdir , bu 24 değer ile olası 16 sonucu arasındaki korelasyon nedir?
Saygılarımızla
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Bay k

Daha
4 yıl 2 ay önce - 4 yıl 2 ay önce #8479 by Bay k
Yanıtlayan: Bay k Konu üzerine Almanca notları nasıl kullanılır?
Hey,

üzgünüm cevap vermesi çok uzun sürdü. Her şeyi çözdüğümü sanıyordum ama şimdi farklı notları ortalama bir notla hesaplamakta sorun yaşıyorum.

Önce sorularınızı netleştirmeye çalışıyorum.
1'den (en iyi) 6'ya (en kötü) kadar derecelerimiz var. Aralarda çeyrek adımlarla ilerliyoruz. Ayrıca + ve - notlarında ve x.5 notlarında bu çeyrek notları kastediyoruz. (örn. 1.25'e 1- ; o zaman 1.5-1 olarak da adlandırılan 2'imiz var; sonra da 1.75+ olarak da adlandırılan 2'imiz var ...)
Yani bir nottan sonraki artı ve eksi, öğrencinin puandan 0.25 daha iyi veya daha kötü olduğunu gösterir. Böylece: 2+ --> 1.75 / 2- ---> 2.25

Yani bir öğrenci 2 sınıf testi ve 2 kısa test yazdıysa ve ayrıca 2 sözlü not aldıysa, tüm bu notlar bu örüntüde olacaktır. Daha sonra tüm bu alanların ortalamasını hesaplarım ve bunları bir eğitim yılının sonunda kesin bir sayıya yuvarlanacak olan tek bir notta birleştiririm.

Bu yüzden şu anda yaşadığım sorunun ekran görüntüsünü ekledim. Anlayamıyorum. İki kısa test yazdım ve bazı ortalamalar doğru ve diğerleri biraz yanlış veya ?yuvarlak? Testlerden biri krediden nota dönüşüm, diğer testte ise direkt olarak notları yazdım. Bundan önce, metin tabanlı bir nota dayalı bir not türü oluşturdum.

Şimdi yazdığım tüm bu şeyleri anlamlandırabilirseniz ve bana yardımcı olabilirseniz, bu süper harika olurdu. Aksi takdirde, Idoceo'nun yaptığı tüm diğer şeylerden gerçekten memnun olduğum için kaçınmak istediğim "Öğretmen Aracı"na geçmem gerektiğini hissediyorum.
Ekler:
Son düzenleme: 4 yıl 2 ay önce tarafından Bay k.

Daha
4 yıl 2 ay önce #8480 by Ruislip
Merhaba,

Sanırım neye ihtiyacınız olduğu konusunda bir anlam ifade ettim, elde etmeyi umduğunuz şeyin bu olup olmadığına bakın.
Olup olmadığını bana bildirin ve nasıl başarılacağını ayrıntılı olarak açıklayacağım.

Saygılarımızla

Ekler:

Daha
4 yıl 2 ay önce - 4 yıl 2 ay önce #8483 by Bay k
Hey,
tekrar teşekkürler. Bu sefer netleştirmek için başka bir resim ekledim.

Kategoriler için tam ortalama notlara ihtiyacım var. Bu nedenle, bir öğrencinin okul yılı boyunca yazdığı tüm kısa testlerin ortalamasının kesin bir ortalama ile ifade edilmesi gerekir. Aynısı sınıf testleri ve sözlü notlar için de geçerlidir.

Ayrıca gelecekte sadece sınıf ve kısa testler için not dönüşümlerini kullanmak istiyorum.

Şimdiye kadarki yardımlarınız için çok teşekkürler.

Ekler:
Son düzenleme: 4 yıl 2 ay önce tarafından Bay k.

Daha
4 yıl 2 ay önce #8486 by Ruislip
Merhaba Bay K

Umarım bu sefer doğru anlamışımdır, ekteki ekran resmime bakın

Saygılarımla

Karla

Ekler:

Daha
4 yıl 2 ay önce #8501 by Bay k
Aynen öyle. İhtiyacım olan şey bu. Bunu nasıl alırım? Ayrıca nottan sonra eksi ve artı işaretlerini koyduk ama sanırım değişmesi zor...

Teşekkürler.

Daha
4 yıl 2 ay önce #8502 by Ruislip
Merhaba Sayın K,

Bir sınıf şablonu hazırlayacağım ve onu içe aktardığınızda yeni notlar da yapılandırılacak.

Size göndereceğim şablon, daha fazlasını önerdiğiniz gibi nottan sonra eksi ve artı işaretlerine sahip olacak, bunun yerine 2.5 , 3.5 vb. 2-3 , 3-4 vb. gösterecektir.

Ama önce size iDoceo'nun son sürümünü, bir beta sürümünü göndereceğim. Göndereceğim şablonun sorunsuz çalıştığından emin olmak için kullandığım sürümün aynısı

Saygılarımızla,
Karla

Daha
4 yıl 2 ay önce #8503 by Bay k
Mükemmel. Yardımın için çok teşekkürler. Bu çok takdir edilmektedir.

Daha
3 yıl 10 ay önce #8736 by Tomka
Yanıtlayan: Tomka Konu üzerine Almanca notları nasıl kullanılır?
Şablonu buraya koymanız mümkün mü? Daha yakından bakmak ilgimi çeker.