Bir sınıftan diğerine öğrenci eklensin mi?

Daha
3 yıl 7 ay önce #9065 by vida
Ben bir Özel öğretmenim ve veri yüklememi yaparken yanlışlıkla bir öğrenciyi yanlış sınıfa koydum. "Kartında" veya profilinde yüklemeden bir ton veri var. Tüm bu verileri elle girmeden onu doğru sınıfa ekleyip yanlış sınıftan çıkarabilir miyim? Bazı çocuklar yılın başında sınıf değiştirdikleri için, bu bir kereden fazla oluyor.

Sınıf öğretmeni olsaydım, Fen not defteri listemi Matematik veya ELA not defterimden oluşturmak isterdim. Öğrencinin tüm veri kartını elle girmek veya ikinci bir CSV yüklemesi hazırlamak yerine, bir not defterine +öğrenci ekleyip yüklediğim tüm öğrencilerin listesinden seçim yapabilmem gerekiyor gibi görünüyor. Bu özellikle yeni çocuklar için kullanışlı olacaktır. Tüm verilerini ELA not defterime yazabilir ve ardından her sınıf için aile iletişim bilgilerini, öğrenci kimliğini, IEP/504 konaklama durumunu vb. girmek zorunda kalmadan onu Fen, Matematik vb. not defterlerime ekleyebilirim.

Bu zaten mümkünse, lütfen tıklama sırasını açıklayın. Henüz mevcut değilse, lütfen bu işlevi eklemeyi düşünün! Bir öğrenci için, aslında "+ Diğer sınıflar"ı tıkladım, öğrencinin yanlış yerleştirildiği BÜTÜN sınıfı içe aktardım ve ardından diğer 28 öğrenciyi sildim, böylece o öğrencinin veri kartını koruyabildim. Bu biraz saçma görünüyor, ancak CSV dosyasına eklediğim tüm bilgiler nedeniyle kart oldukça kapsamlı ve bu aslında tüm verileri yeniden girmekten daha hızlıydı. Lütfen daha hızlı bir yol bulmama yardım edin!

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
3 yıl 7 ay önce #9066 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Bir sınıftan diğerine öğrenci eklensin mi?
merhaba mscrewe,
Öğrencinizin bulunduğu sınıftan > Araçlar > Öğrenciler > Kopyalamak istediğiniz öğrencileri seçin ve ardından Kopyala > Hedef sınıfı seçin.
Bu, isterseniz tüm kişisel bilgilerini, fotoğraflarını, notlarını ve kaynaklarını aktaracaktır.

Ayrıca Seçenekler > Not Defteri > Öğrencileri sınıflar arasında bağla'da etkinleştirmelisiniz, böylece
bir sınıftaki kişisel veri değişiklikleri, o öğrencinin devam ettiği tüm sınıfları etkiler

Daha
3 yıl 7 ay önce #9067 by vida
Yanıtlayan: vida Konu üzerine Bir sınıftan diğerine öğrenci eklensin mi?
bert, çok teşekkür ederim! Bu mükemmel çalıştı, ama bunu kendi başıma çözmem uzun zaman alacaktı! Teşekkürler!