"Toplam puan notu" hesaplaması - değeri gizleyin

Daha
10 ay 1 hafta önce #31019 by Urche0n
"Toplam puan notu" hesaplaması - değeri gizleyin tarafından yaratıldı Urche0n
Merhaba,
Bir klasördeki toplam puana bağlı olarak atanan 4 kategorili özel bir not türü oluşturdum:

Bu özel not türünü basit toplama, ortalama veya ağırlıklı ortalama hesaplamalarıyla kullandığımda, alanı 4 kategoriden biriyle doldurup kategoriyi renklendirerek beklendiği gibi sunuyor. Yani:

Bununla birlikte, ağırlıklandırma vb. için manuel ayarlama gerektirmeden klasör yapımız için doğru şekilde çalışan tek hesaplama "Toplam Puan Derecelendirmesi" hesaplamasıdır. Bu hesaplamayı özel not türümle kullandığımda, nedense sütunda nasıl göründüğünü değiştiriyor, renklendirme uygulamak yerine renklendirme kayboluyor ve metin puanımın yanına görünmesini istemediğim yeni bir puan ekleniyor :

Var herhangi o sütunda "Toplam Not Verme" hesaplamasını kullanırken, özel not türümü yalnızca metni gösterdiği ve hücreyi renklendirdiği ilk örnek gibi göstermenin bir yolu var mı? Hesaplama türü olarak toplam puan derecelendirmesini kullanmak istememin nedeni, bu klasör düzeyinde derecelendirme yapısını izlediğim birçok sonuçta yeniden kullanmak istemem ve bunların klasör içinde farklı toplamlara sahip değişken sayıda ödevleri olacak. bu nedenle, ağırlıklı ortalama hesaplamasının doğru şekilde çıkmasını sağlamak için her bir ödevin doğru ağırlıklarını manuel olarak hesaplamak ve her klasör için ağırlıkları manuel olarak ayarlamak zorunda olmak, aynı genel yüzdeye ulaşan toplam puan derecelendirmesini kullanmaktan çok daha fazla baş ağrısıdır. manuel ayarlamalar.

Teşekkür ederim!
Ekler:

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
10 ay 1 hafta önce - 10 ay 1 hafta önce #31021 by Ruislip
Yanıtlayan: Ruislip Konu üzerine "Toplam puan notu" hesaplaması - değeri gizleyin
Ayrıntılı geri bildirim için teşekkürler!
Bu konuyu ele alarak denemeniz için küçük bir beta hazırlayacağız.
Bugün/yarın arasında Apple/Testflight'tan bir davetiye alacaksınız

Saygılarımla
Karla
Son düzenleme: 10 ay 1 hafta önce tarafından Ruislip.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Urche0n

Daha
10 ay 1 hafta önce #31024 by Urche0n
Yanıtlayan: Urche0n Konu üzerine "Toplam puan notu" hesaplaması - değeri gizleyin
Bu değişikliği yapmayı düşündüğünüz için teşekkür ederiz ve test etmeyi sabırsızlıkla bekliyorum.
Bu yazılım, mevcut özellik ve seçeneklerin sayısıyla beni şaşırtmaya devam ediyor.

Daha
10 ay 1 hafta önce #31025 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine "Toplam puan notu" hesaplaması - değeri gizleyin
Beta'yı Gelen Kutunuza yüklemek için Apple/Tesflight'tan davet almalısınız. Bir bak ne zaman
bir şansınız var ve belki de spam klasörü yoksa, orada değil!

Daha
10 ay 1 hafta önce #31026 by Urche0n
Yanıtlayan: Urche0n Konu üzerine "Toplam puan notu" hesaplaması - değeri gizleyin
Bu hesaplama türüne renk biçimlendirmesini uyguladığınız için teşekkürler Bert, en son beta sürümünü indirdim ve bu harika görünüyor.
İlk başta ben de metnin altındaki puandan kurtulmaya çalışıyordum, ancak o zamandan beri yalnızca metinle dışa aktarabileceğimi ve ayrıca Standartlar widget'ını kullanarak ek sayısal puan olmadan metin notlarımı çizebileceğimi keşfettim. Ek ayrıntı için buradaki puan, mevcut diğer seçeneklerle daha kullanışlıdır.

-J.
Ekler: