farklı sütunlardan ağırlıklı ortalamalar

Daha
1 yıl 10 ay önce #10483 by Janinem
Yanıtlayan: Janinem Konu üzerine farklı sütunlardan ağırlıklı ortalamalar
Teşekkürler. Önümüzdeki birkaç gün boyunca oynamaya devam edeceğim ve herhangi bir sorun veya soru ile size geri döneceğim.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10484 by Janinem
Tekrar merhaba. Yanıtlama sekmesinde toplam notla ilgili bir sorunum var. Değerlerin çoğu doğru bir şekilde toplandı, ancak değerlerin D ve E sekmesine girildiği ve geri kalanında hiçbir şeyin olmadığı birkaç tane var, not A olarak hesaplandı, burada açıkça E olması gerekiyor, emin değilim nerede yanlış yaptım. Bakmanın sakıncası yoksa tekrar e-postayla göndermekten memnuniyet duyarız.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10485 by Janinem
Bir tane daha üzgünüm, ama sahip olduğum dönüşüm doğru hesaplanmıyor gibi görünüyor. Bende bu var:
Bir 90%
B %70
C %50
D% 49
E% 24

Anladığım kadarıyla, bunun üzerinde herhangi bir değer varsa o not geçerli olacaktır, ancak 25'in A, 18'in B, 43'ün B, 68'in A olduğu sütunlarım var ve birkaç tane daha var.

Neyi yanlış yapıyorum :(

Daha
1 yıl 10 ay önce #10486 by Janinem
Yani bunun ana sütunlarda değer olmadığı için olduğunu düşünüyorum, Hücrede veri yoksa 0 koymak veya yoksaymak için söyleyebileceğim bir yol var mı?

Daha
1 yıl 10 ay önce - 1 yıl 10 ay önce #10488 by Güzel
Yanıtlayan: Güzel Konu üzerine farklı sütunlardan ağırlıklı ortalamalar
Merhaba Janinem,

Ben iDoceo desteğinden Munay, yorumlarınızı okudum ve ihtiyaç duyduğunuzda iDoceo'nuzu kurmanıza yardımcı olmak isterim.

Lütfen bana sınıfınızın bir şablonunu gönderin, böylece şimdi tam olarak neye sahip olduğunuzu ve nasıl yapılandırıldığını görebilirim ve ayrıca bazı ekran görüntüleri de ekleyebilirim, böylece yaşadıklarınızı yeniden oluşturabilirim.

Bununla neler olduğunu bilebileceğim ve ihtiyacınız olan sonuçları elde etmek için neleri düzeltmeniz veya değiştirmeniz gerektiği konusunda tavsiyelerde bulunabileceğim.

Şablonu karla.idoceolabs @ gmail.com adresine gönderebilirsiniz.

Şablonu oluştururken, buraya eklediğim resimde olduğu gibi Not Defteri ve Tüm sekmeleri dahil et seçeneğinin seçili olduğundan emin olun.

Ekler:
Son düzenleme: 1 yıl 10 ay önce yazan Güzel.

Daha
1 yıl 10 ay önce - 1 yıl 10 ay önce #10490 by Janinem
Bu yüzden bunu çözmeyi başardım, herhangi biri aşağıdakileri yapmama izin veren bir kodla yardımcı olabilir.

Sırada toplam puan değeri 3 olan 3 hücre vardır:
Sonuç almak için hala 1 + 2+3 hücresini bir araya getirmek istiyorum
Ancak şunu da söylemek istiyorum, eğer hücre 1 ve 3 = 2 ise 3 sonucunu döndürürse

Her hücre yalnızca 1 veya 0 değerini alır

Umarım bu mantıklı gelir
Son düzenleme: 1 yıl 10 ay önce yazan Janinem. Sebep: Yardıma ihtiyacım olan bilgileri değiştirdim

Daha
1 yıl 10 ay önce #10491 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine farklı sütunlardan ağırlıklı ortalamalar
Şuna benzer:
Koşul sağlanırsa, 3 (koşuldan sonraki ilk bölüm), değilse (koşuldan sonraki ikinci bölüm) HÜCRE1 + HÜCRE2 + HÜCRE3 verir

Ekler:

Daha
1 yıl 10 ay önce #10492 by Janinem
tamam, geçen gün gönderdiğim e-postaya geri dönersek, C'ye yeni bir sütun eklediysem, genel değer ve içinde 3 sekme var.
yapmaya çalıştığım şey şunu söylemek:
[1C eklenmiş sütun + Q1B 3 doğruysa (sonucun 2 olduğu düşünülse bile) 3 sonucunu döndürür (genel sütunda - yeşil)
[1C değerlendirmeli yanıt yok + Q1B 3 doğruysa (sonucun 2 olduğu düşünülse bile) 2 sonucunu döndürdüğünü söylemenin yanı sıra.

Ayrıca şunu da söyleyebilmek isterim ki, diğer sütunlardan birinde 1 değeri varsa, diğeri 0 ise 1 döndürün.

Üzgünüm, bu kafamda daha iyi, denemek ve ne yapmak istediğimi açıklamak zor

Ekler:

Daha
1 yıl 10 ay önce #10493 by Janinem
Sanırım elde etmeye çalıştığım şey (C-green'e ve bunun içindeki sütunlara bakmak)
sütunlardan birinde sadece 1 varsa 1 puan alırlar.
1. ve 2. sütunda 3 varsa 2 puan alırlar.
1. ve 1. sütunda 3 varsa 3 puan alırlar.

Daha
1 yıl 10 ay önce #10494 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine farklı sütunlardan ağırlıklı ortalamalar
Sütun 1 ve Sütun 2'nin 1'i ve sütun 3'ü 0'ı tutması mümkün mü?