Metni sayma ve sarma

• Eliot
11 yıl 7 ay önce #843 by Eliot
Metni sayma ve sarma tarafından yaratıldı Eliot
2 şeyler:

Okulda bir liyakat sistemimiz var ve bunları kaydetmek için uygulamayı kullanmak istiyorum. Simge tabanlı bir kayıt mükemmel olurdu, ancak bana sayısal bir değer vermek için bu simgeleri saymanın bir yolu var mı? Bu şekilde, çocuğun bir övgüye layık olmak için yeterli değere sahip olduğunu bilirim...

İkinci şey, bir hücreye metin ve simgeler eklediğimde örtüşüyorlar. Metni ve simgeleri sarmak için yine de var mı? Bu aynı zamanda ana başlıktan daha uzun bir alt başlık eklerken başlıklarda da bir sorundur - tüm başlıkların/hücrelerin sadece fazladan birkaç kelimeye sığabilmesi için süper geniş olmasını istemiyorum.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 7 ay önce #848 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Re: Metni sayma ve kaydırma
Merhaba Eliot,
Evet, bir hücredeki metin ve simgeler bazı iyileştirmelere ihtiyaç duyar, mevcut sürümde tek seçenek onu daha geniş hale getirmektir. Bunu bir sonraki versiyonumuzda ele alacağız. Dikey sütun başlıklarını ve bu açıdan bazı önemli özellikleri de etkinleştirmeyi planlıyoruz.

Bu değerlerin nasıl sayılacağına dair küçük bir örnek hazırlayacağım, tek sınırlama bir hücrenin yalnızca 4 simge tutabilmesidir, bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz değer/4 kadar sütun oluşturmanız gerekir. Akşam daha sonra yayınlayacağım ve bağlantıyı burada vereceğim, eminim daha fazla kullanıcı bunu faydalı bulacaktır.

Bununla birlikte, esasa sahip alternatif bir yöntem var, yalnızca bir Sayaç olan bir Editörünüz (başlığa iki kez dokunun, ardından Düzenleyici) var ve bir hücreye iki kez dokunmak değerini artıracaktır (uzun bir dokunuş da azalabilir).
Seçebilmen için yine de bu örneği vereceğim

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler!

Daha
11 yıl 7 ay önce #852 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Re: Metni sayma ve kaydırma