Öğrencileri oturma planından gizlemenin veya silmenin bir yolu

Daha
5 yıl 7 ay önce #7610 by ejsnash
Bir oturma planından öğrencileri gizlemenin veya silmenin bir yolu var mı? Ben bir seferde yarım sınıf gören bir özel öğretmenim. Bunları gruplara göre filtreleyebilirim ama bunu 6 ders için her gün yapmak sıkıcı ve düzeni bozuyor. Her biri için ayrı bir sınıf oluşturamam çünkü not alma süresinin sonunda ilçe sistemimize notlarını girmem gerektiğinde ortalık karışıyor.

Ayrıca, yarım daire şeklinde bir şablon veya rastgele oturma düzeni var mı?

Teşekkür ederim!

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
5 yıl 7 ay önce #7611 by bert
Merhaba ejsnash,
Henüz yarım daire yok, sadece tam daire ama not edildi, ne yapabileceğimize bir bakacağım.

Filtre, bir seferde bir yarım sınıfı idare etmenin en iyi yolu olmalıdır. Bununla ilgili yaşadığınız belirli sorunları bana bildirin. Farklı bir sınıfa geçseniz bile filtre her sınıf için tutulur.

Uyarı: Spoiler!
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: ejsnash

Daha
5 yıl 7 ay önce #7636 by ejsnash
Bir sınıftaki sadece belirli öğrenciler için bir oturma planı oluşturmam gerekiyor çünkü bir seferde sadece yarım sınıf görüyorum. Bu grupları not defterinde ayrı sınıflar olarak oluşturacaktım ama sıra ilçe sistemimize girdiğinde hepsi bir arada listeleniyor.
Fazla öğrencileri oturma planının köşesine sürüklersem, rastgele seçiciyi kullanırsam yine de seçilirler.
Ayrıca, açılır menüden oturma planlarını silmenin veya yeniden sıralamanın bir yolu var mı?
Teşekkürler!

Daha
5 yıl 7 ay önce #7646 by bert
Bakalım gelecekte ejsnash'te bunu iyileştirebilecek miyiz. Filtre, belirli bir grubu gizlemeye yardımcı olmuyor mu?

Oturma planları her zaman 1'den 10'a kadar sıralanır, ancak Araçlar (üst çubuk) > Oturma planını sıfırla'ya dokunarak birini silebilir/sıfırlayabilirsiniz.

Daha
5 yıl 7 ay önce - 5 yıl 7 ay önce #7671 by ejsnash
Filtre yardımcı olmuyor çünkü sınıfın tamamını görüntülemem gerektiğinde, filtreleri değiştirmeye devam etmem gerekiyordu. Bu her gün, günde birçok kez olurdu. Ayrıca filtre kullanımdayken hem not defterini hem de oturma planını aynı anda filtreliyor. Filtre kapatıldığında, tüm bu öğrenciler oturma planına geri döner. İşte köşede gruplandırılmış fazladan öğrencilerim olduğunda neye benzediğinin bir örneği.

Filtreleri sık sık değiştirmeden bu gruplara göre oturma çizelgeleri (özellikle otomatik gruplama kullanarak) oluşturabilmek harika olurdu. Lütfen gelecekteki güncellemeler için düşünün. Bir sınıf içinde küçük gruplarla ne sıklıkta çalıştığımız için birçok öğretmenin (özellikle ilkokul) bunu faydalı bulacağına eminim.
Ekler:
Son düzenleme: 5 yıl 7 ay önce tarafından ejsnash.

Daha
5 yıl 7 ay önce #7672 by bert
Bakalım ne yapabiliriz.
Ancak oturma planındaki filtre not defterini etkilemez.