Oturma planından katılım?

Daha
1 yıl 6 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #30659 by pauhana658
Oturma planından katılım? tarafından yaratıldı pauhana658
Yıllardır, herkese her sınıfta yeni bir ortak vermek ve yoklama almayı basitleştirmek (boş koltuklardan kart toplamak) için öğrenci koltuklarını rastgele seçmek için isim kartlarını kullandım. Daha sonra idoceo'da Katılım sekmemi açıyorum, günün devam sütununu buluyorum ve topladığım kartlardaki tüm isimleri yok olarak işaretliyorum. Hızlı ve basit.

Ancak yakın zamanda 6 sınıftan çay ve kartların karıştığı bir kaza bir alternatif aramama neden oldu, bu yüzden idoceo'nun Oturma Planı özelliğini araştırıyorum. Güzel! Her ders günü oturma düzenini kolayca rastgele ayarlayabilirim ve öğrenciler nerede oturacaklarını görmek için yalnızca öngörülen oturma planına bakarlar.

Ne yazık ki, yoklama almak artık daha karmaşık. Oturma Planına katılmayan öğrencileri işaretlemenin bir yolu yok gibi görünüyor, bu yüzden idoceo'nun Devam sütunu özelliğini kullanarak isimleri söyleyerek eski usul yapıyorum. Idoceo bu süreci basitleştirse de, yine de değerli ders zamanını alır. 

Mükemmel bir dünyada, zaten oluşturduğum simgeleri (yok, geç, mazeretsiz devamsızlık) kullanarak katılımı işaretlemek için oturma planındaki bir isme tıklayabilirdim. Idoceo daha sonra tarihi not eder, o tarih için bir yoklama sütunu oluşturur (veya önceden oluşturulmuş bir yoklama sütununu bulur) ve öğrencinin devamını buna göre işaretler. Devam, öğrenciler bazı sınıf etkinlikleriyle meşgulken yapılabilir. 

Mümkün mü? Gelecekteki bir idoceo güncellemesi için düşünülebilecek bir şey mi? Idoceo'nun oturma planı özelliği, çok çeşitli kullanışlı seçeneklere sahiptir... devam, onu sınıfta daha da kullanışlı hale getirecektir.

Ekler:
Son düzenleme: 1 yıl 6 ay önce yazan pauhana658.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
1 yıl 6 ay önce #30662 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Oturma planından katılım?
Orada HI,
 Oturma planından yoklama alabilirsiniz.

1. Bir katılım sütunu ekleyin
      Sütun seçin > Katılım
      Devam yapılandırmasında, yeni katılım sütunları için varsayılan durumu 'tümü mevcut' olarak ayarlayabilirsiniz.
bu yüzden sadece devamsız öğrencilere odaklanmanız gerekir.

2. Mevcut/yok durumu arasında geçiş yapmak için öğrenciye iki kez dokunun veya Geç/Yok için uzun dokunun
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: pauhana658

Daha
1 yıl 6 ay önce - 1 yıl 6 ay önce #30663 by pauhana658
Yanıtlayan: pauhana658 Konu üzerine Oturma planından katılım?
Vay canına. Bu umduğumdan daha iyi! Çok fazla seçenek! Özellikle başka bir sekmede daha önce ayarlamış olduğum bir katılım sütununu kullanma seçeneğini seviyorum.

Öğrenciler ayrıca yeni oturma planı ve devam sistemini beğenmiş görünüyorlar. Artık kendi katılımlarını kolayca doğrulayabilirler ve onlar (ve ben) yanlışlıkla isim kartlarını eve götürme konusunda endişelenmek zorunda değiller.

Hızlı yanıt, harika oturma planı ve (yeni?) katılım sistemi için teşekkürler!
Son düzenleme: 1 yıl 6 ay önce yazan pauhana658.

Daha
1 yıl 6 ay önce #30664 by bert
Bir süredir oradaydı ama faydalı bulmanıza sevindim.
Beta testlerinde olup olmadığınızdan emin değilim ama bu hafta mevcut olan bir sonraki iDoceo sürümümüz size izin verecek
Masalar, Nesneler ve kısayollar ekleyin.
İstemediğiniz sürece bir 'Ben' öğrencisi eklemek zorunda kalmayacaksınız.

Ekler:

Daha
1 yıl 6 ay önce #30665 by pauhana658
Yanıtlayan: pauhana658 Konu üzerine Oturma planından katılım?
Bu oturma planı ilgi çekici görünüyor ve farklı üniversitelerdeki çeşitli sınıflarım için ihtiyaç duyduğum çeşitli oturma planları için ideal. Bunun hayata geçmesi için sabırsızlanıyorum. Diğer gönderilerde idoceo betalarına referanslar gördüm...Katılmak için ne yapmam gerekiyor?

Daha
1 yıl 6 ay önce #30666 by bert
Birkaç dakika içinde Apple/Testflight'tan bir davet alacaksınız.
Bu Beta artık hazır, ancak sonrakilerle ilgili bildirimler de alacaksınız.