Yanlış hesaplamalar (çözüldü)

Daha
11 yıl 11 ay önce #245 by Doktor_VVV
Yanlış hesaplamalar (çözüldü) tarafından yaratıldı Doktor_VVV
Merhaba!
Ukraynalıyım! Şu anda Ukrayna'dan kullanıcılarınız var mı yoksa ilk ben miyim? ;)

Programı konuya göre özelleştirmeye çalışıyorum ama yine de hesaplamalarda biraz problemim var. İşte burada:

19 pratik sınıf (her biri için 0'dan 6'ya kadar işaretleyin). iDoceo'nun (1.7) yeni versiyonunda 19 sütunun hepsini iyi hesaplıyor! Toplam puan, % olarak değil mutlak sayılarla olmalıdır. Yani şu anda her şey yolunda.

Pratik derslerden sonra öğrenciler, Testler ve sorular içeren Modül kontrolünü geçmelidir. Yani, aynı satırda her öğrenci benim dersimden test kontrolüne sahiptir (bu tür işler için 0'dan 40'a kadar)
Aynı satırda her öğrencinin 4 sorusu vardır (her biri için 0'dan 10'a kadar)
Öğrenciler test kontrolünü ve dört soruyu tamamladığında, bu sonucu bir sütunda toplamam gerekiyor. Örnek olarak: 40+10+10+10+10=80 , ancak program bana burada kötü sonuç gösteriyor!

İhtiyacım olan son şey - son sütun TOPLAM adını veriyor ve her öğrenci için dersimden son puanları hesaplaması gerekiyor = pratik dersler için puanlar + modül kontrolü için puanlar. Fakat program bana burada yine kötü sonuç gösteriyor!

Bu sorunu çözmeme yardım eder misiniz, çünkü farklı varyantları denedim ve doğru sonucu alamadım.

PS, mutlak sayıları hesaplayan bir işlev eklemek belki daha iyidir (yüzdeler yerine veya bir seçenek değişkeni olarak mevcut hesaplamalara ek olarak).

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 11 ay önce #246 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ynt: Yanlış hesaplamalar
Hoşgeldin Doctor_VVV!
Sanırım birkaç Ukraynalı kullanıcınız daha var ama orada resmi bir uygulama mağazası olmadığı için bunu söylemek zor!
Bana support@idoceo.net adresinden birkaç ekran görüntüsü gönderebilirseniz (hesaplama oklarını içermeli) veya bununla ilgili bir sorununuz yoksa, size yardımcı olması için hesaplamalarınıza bir göz atmalıyım. bana verilerinizin bir yedeğini gönderin.
En kısa sürede size geri döneceğim.
Saygılarımızla ve bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.