Boş hücre sorusunu atla

Daha
11 yıl 10 ay önce - 11 yıl 10 ay önce #323 by onbeş
Boş hücre sorusunu atla tarafından yaratıldı onbeş
Merhaba, uygulama ve atlama hücreleri işlevi hakkında bir sorum var.

4 notum var ve her şeyi doğru hesaplayabildim:

TOPLAM SINAV sütununda aşağıdaki ağırlıkları belirledim:

Ama sorun şu ki, bir öğrenci testlerden birinde hastaydı (ilk ekran görüntüsündeki boş hücreye bakın)... Bu nedenle notu (41.7) yanlış.

Hesaplamayı "Boş hücreleri atla" üzerine ayarlayarak sorunu çözebileceğimi düşündüm, ancak sonra her şey OTOMATİK hale geliyor:

Öyleyse sorum şu: sorunumu nasıl çözebilirim? Elle hesaplasam bile "41.70"i doğru nota çeviremem, o öğrencinin notunu silemem.

Cevabınız için çok teşekkür ederim!
Son düzenleme: 11 yıl 10 ay önce tarafından onbeş.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 10 ay önce #326 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ynt: Boş hücre sorularını atla
merhaba xfiteen,
Mevcut versiyonumuzda, boş hücreyi atla seçeneğini kullandığınızda, sonucu bir sütun veya sütun eksik olarak basit bir ortalama olarak hesaplayabilmek için her ağırlığı 'otomatik' olarak değiştirir.

Bu özel durumda, 'Examen Theorie' eksikse, geri kalan sütunların ağırlığı ne olur? Bu 15.38, %100 olacak şekilde sütunların geri kalanına eşit olarak yayılır mı? Bana bunun hakkında biraz bilgi verirseniz, bir sonraki sürümümüzde boş hücreyi atla özelliğini geliştirmeye çalışabiliriz, üzerinde çok çalışıyoruz ve yeni istekler için hala biraz zaman var.

Bu notu silmek veya manuel olarak değiştirmek şu anda mümkün değil, ancak hücrede bir sorun olduğunu anlamak için hücreyi kırmızıya ayarlayabilir (hücreye dokunup basılı tutun, ardından renklendirin) ve doğru sonuca sahip bir Ek Açıklama ekleyebilirsiniz.

Bizimle iletişime geçtiğiniz ve resimlerle bu ayrıntılı açıklama için teşekkürler, yanıt verirken gerçekten çok yardımcı oluyor.
Saygılarımızla,

Daha
11 yıl 10 ay önce #330 by onbeş
Yanıtlayan: onbeş Konu üzerine Ynt: Boş hücre sorularını atla
Merhaba Bert!

Cevabın için teşekkürler!
Evet, tüm sütunlar daha sonra tekrar %100 yapmak için yayılır:
mevcut toplam (41.70), /55 yerine /65'in üzerinde, yani normalde olması gereken şey: (41.70/55)*65 doğru notu almak için.

umarım yeterince açıkmışımdır :p
Bunu yapan TeacherPal'e alışkın olduğum için 'sorun' yaşadığım tek şey bu (ama iDoceo'nun çok daha fazla özelliği var). O uygulamaya bakar mısın bilmiyorum?

Bir kez daha teşekkür ederim: Şimdilik ek açıklamayı kullanacağım :)

Daha
11 yıl 10 ay önce #331 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ynt: Boş hücre sorularını atla
Onbeşinci aldım,
Bir sonraki sürüm için isteğinizi yeni ekledim, eminim herkes bunu faydalı bulacaktır.
diğerine gelince apps, esas olarak, farklı platformlarda farklı araçlarla deneyimi olan ve günlük kullanım hakkında gerçek bir kavrayışa sahip olan kullanıcılarımızın geri bildirimlerine güveniyoruz, bir sonraki iyileştirmelerimizi taze tutmamıza yardımcı oluyor. Bu rekabetçi 'fikrini ödünç alacağım' alanında kulağa aptalca gelebileceğini biliyorum... ama lütfen devam et! Kullanıcılarımızı gerçekten dinliyoruz.
Teşekkür