iDoceo 3.5

Daha
10 yıl 6 ay önce #3656 by nenuial
Yanıtlayan: nenuial Konu üzerine iDoceo 3.5

bert yazdı: -Bu görüş hakkında ne yapabileceğimizi göreceğiz. Planlayıcının dönemine dokunup basılı tutarsanız, o belirli sınıfa gidersiniz ve ardından günlükteki 'Tek gün' görünümü daha fazla metin eklemenize olanak tanır. Tüm bu adımlardan kaçınmak için isteği kaydetti.

Tamam, bu görünüm biraz daha iyi, ancak metin kısmı hala iPad ekran boyutunun yalnızca yarısını kaplıyor, benim istediğim, yalnızca yazdığınız şeyleri ve tıklanacak ekleri beğendiğiniz bir görünüme sahip olmak.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3658 by Beth Jahn
Yanıtlayan: Beth Jahn Konu üzerine iDoceo 3.5
CAReynolds'a katılıyorum. Hangi sınıfta hangi öğrencinin olduğunu bulabilecek bir arama seçeneğinin olması gerçekten güzel olurdu. Sene başında bırakın hangi sınıfa ait olduklarını, hangi sınıfa ait olduklarını bile hatırlayamıyorum. :)

Bir başka düşüncem de bir öğrenciyi başka bir sınıfa yeniden atama yeteneği. 362 öğrencim var ve bunların yaklaşık 300'ü gelecek yıl aynı olacak. Onları yeniden atayabilirsem, Kasım ayına kadar yeni resimlerini alamadığımız için resimleri ve her şeyi yeniden yapmak zorunda kalmayacağım. Bu mümkün olmayabilir, ancak düşünülmesi gereken bir şey.

Ve size daha önce bahsetmiştim ama buraya da koyayım, günlük veya birden fazla sınıfta veya her ikisinde de kullanılan bir ödev için şablon yapabilmeyi çok isterim. Örneğin, yoklamada olduğu gibi her derse günlük bir katılım notu ekleyebilmek istiyorum. İstediğiniz şekilde bir kez ayarlayın ve ardından istediğiniz zaman (geçerli tarihle) anında ekleyin.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: 78ceylan
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3661 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine iDoceo 3.5
@Nenuial Tek günlük görünümdeyken, ataşın yanında, sınıfların geri kalanını gizleme ve tam ekranda yalnızca geçerli derse odaklanma seçeneğini bulacaksınız.

@Pat kaydetti! Bunu e-postayla tartıştığımızdan oldukça eminim. Sen olduğunu?

@CAReynolds ve @BethJahn Sanırım ikiniz de ana ekrandaki 'Ara' düğmesini kaçırıyorsunuz. Bu, herhangi bir sınıftaki herhangi bir öğrenciyi arayacaktır. Üzerine dokunun ve yalnızca o öğrenciye odaklanmak için bir filtre seti (üst çubukta) ile not defterini ekrana getirecektir.

@CAReynolds, Ana ekran / Ayarlar / Oturma planı / Yüz tanıma ofsetinden varsayılan yüz tanıma çerçevesinin boyutunu artırabilirsiniz, 20 ile deneyin ve bunun sizin için nasıl çalıştığını bana bildirin.

Simgeler üzerine isteğinizi kaydetti. Simgeler listesi yavaş yavaş artıyor ve simge seçimine Hızlı Düzenleyici dışında yeni yaklaşımlar eklememiz gerekiyor.

@BethJahn Yup, bu şablon isteğini aldım.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: CAreynolds
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3668 by hrmony17
Yanıtlayan: hrmony17 Konu üzerine iDoceo 3.5
Bir iPad almak istememin ana nedeninin iDoceo olduğunu söyleyerek başlayayım ve bu sürüm onu ​​1 numaralı uygulamam olarak pekiştiriyor.

Potansiyel bir sorun gördüğüm tek şey şunlar:

- Uzman öğretmenlerin (müzik, beden, resim vb.) 12'den fazla dönem (özellikle ilköğretim düzeyinde) olabileceği konusunda @Pat ile aynı fikirdeyim. Bu yılın programı tüm derslerimi zar zor sıkmama izin verirken, gelecek yıllarda 12'den fazla dönem seçeneğine sahip olmak güzel olurdu.

- Yeni takvim görünümünü seviyorum, ancak tatile girerken, bir hata yaptığımda tatili geri almanın bir yolunu bulamadım ve yanlış güne atadım. Yapabildiğim tek şey tüm tatilleri silmek ve yeniden başlamaktı. Girecek bir sürü tatiliniz olduğunda ve son tatillerden birini mahvettiğinizde bu çok sinir bozucu.

2 gündür yeni sürümle oynuyorum ve şu ana kadar fark ettiğim tek 2 şey bu. Harika güncelleme için teşekkürler!
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3673 by Beth Jahn
Yanıtlayan: Beth Jahn Konu üzerine iDoceo 3.5
Ah. Evet, ana ekranda arama özelliğini kaçırıyordum. Bu konuya işaret ettiğiniz için teşekkür ederiz. Sınıflarda sadece birini görmüştüm.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3674 by nenuial
Tamam, neden bahsettiğimi anlamadığını anlıyorum. Sadece bir dönemim olduğu bazı günlerim var, o zaman saklanacak başka bir dönem yok ve bu durumda olay kısmı çok fazla yer kaplıyor (gösterilecek hiçbir olay olmasa bile...). Ayrıca manzara modunu oldukça sık kullanıyorum ve orada olaylar sayfanın yarısını kaplıyor, benim için bu boş alan kaybı. Olaylar panelini gizleme seçeneği olabilir mi? (Ve şimdi eminim ki bana bunun zaten mümkün olduğunu söyleyeceksiniz ve ben bunu kaçırdım)!
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3675 by CAreynolds
Yanıtlayan: CAreynolds Konu üzerine iDoceo 3.5
Teşekkürler, Bert! Arama butonunu kaçırdım. Tam olarak ihtiyacım olanı yapıyor. Yine de başkalarına uyarı, filtrenin problem boyunca devam ettiğini fark etmedim, bu yüzden başka bir sınıfa girdiğimde her şeyi kaybettiğimi düşündüm! ÇOK KOMİK. filtrenin çıkarılması sorunu halletti!

Ve Yüz Algılamayla ilgili ipucu için teşekkürler. Her fotoğrafa göre ayarlamak için değiştirmem gerekebilir (bazıları diğerlerinden daha yakın çekilmiştir), ancak bu işe yarayacaktır. Bunun üzerinde kontrolünüz varsa, yüz tanıma modundayken kutuları doğrudan fotoğraftan ayarlamak için bir seçenek olsaydı gerçekten harika olurdu.

Harika bir uygulama için tekrar teşekkürler. (BTW - Diğer hayatımda bir yazılım tasarımcısıydım ve bu yaz kendi uygulamamı yazmayı öğrenebilmek için bir Mac satın aldım çünkü çok sinirliydim... görünüşe göre o Mac'e ihtiyacım yokmuş gibi görünüyor - ne yapacağımı o kadar çok anlattın ki!) Bravo!

Cynthia
Konu kilitlenmiştir.
  • Brenda
10 yıl 6 ay önce #3680 by Brenda
Yanıtlayan: Brenda Konu üzerine iDoceo 3.5
Ben bir ev okulu annesiyim. Şu anda 2 farklı sınıftan 2 çocuğa ders veriyorum. Her çocuk için plan yapabilmem için birden fazla planlayıcım olmasını çok isterim. Ama şimdiye kadar uygulamayı seviyorum.

Öğle yemeğinin planlayıcıda bir dönemin parçası olmasına aldırmıyorum çünkü gerçek öğle yemeğimizi planlayabilirim.

Ayrıca, uygulamanın, sınıflar arasında bir zilin çalması gibi, dönem değişikliklerini bana bildirmesini istiyorum. Şu anda bir guguklu saat uygulaması kullanıyorum.

Ayrıca son tarihler için uyarılar iyi olurdu. Bilmiyorum belki uygulama bunları yapar. Uygulamada yeniyim. Daha bu hafta sonu satın aldım.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3696 by nenuial
Fark ettiğim başka bir "hata":
Haftalık ve günlük görünümde, başka bir yerde uygulanan kalın ve italik biçimlendirme yapışmıyor. Renkler ve alt çizgi, kalın ve italik biçimlendirmeyi yapar ancak yapmaz. Ayrıca, gün veya hafta görünümünde biçimlendirmeyi değiştirirseniz, yazı tipinin boyutu değişir (küçülür).

Başka bir istek:
Öğrenci raporu için bir dışa aktarma veya kendi kendine posta seçeneği olması güzel olurdu. Şu anda (hileyi bulamadıysam) öğrenciye, veliye veya her ikisine birden gönderme imkanımız var. Ancak çıktısını alıp öğrencilere dağıtabileceğim bir pdf'ye sahip olmakta fayda var.
Konu kilitlenmiştir.
Daha
10 yıl 6 ay önce #3698 by MissV
Yanıtlayan: MissV Konu üzerine iDoceo 3.5
Birçok insandan farklı olabilirim ama gerçekten, GERÇEKTEN indirilebilir bir kullanım kılavuzuna sahip olmak istiyorum. Bir konunun "nasıl yapılır" bölümünde detaylandırılmadan belirtilmesi ve ardından olası cevaplar için forumları gözden geçirmesi gerçekten can sıkıcı. İndeksli bir rehber istiyorum lütfen.

Teşekkürler!
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: yabancı
Konu kilitlenmiştir.