Gruplar ve alt gruplar

Daha
11 yıl 7 ay önce - 11 yıl 7 ay önce #552 by Doktor_VVV
Gruplar ve alt gruplar tarafından yaratıldı Doktor_VVV
Bazı fikirlerim var. Belki bunları programın yeni versiyonunda fark etmişsinizdir. Değilse, gelecekte uygulanabilir.
İşte buradalar:

1 - 15 farklı öğrenci grubum var (her biri üç alt gruba ayrılıyor). Bir gruptaki öğrencilerin isimlerini bir grupta (sınıf) tutmak istiyorum.
Uygulamalı derslerde her alt grupla ayrı ayrı çalışıyorum. Bu, bir gruptaki her bir alt grubun farklı günlerde uygulamalı ders alacağı anlamına gelir.
Grup (sınıf) içindeki her alt grup için farklı tarihler yapmak mümkün müdür?
Değilse programda her alt grubu bir sınıf olarak yapabilirim, ancak bu durumda akademik yıla göre farklı alt grupları veya sınıfları gruplayabileceğimiz klasörler yapmak iyi bir özellik olur mu?

Her alt grubu ayrı bir sınıf olarak, klasörlere ayırmadan yaparsam, çok yakında listem o kadar uzayacak ki, gerekli grubu bulmak için çok zamana ihtiyacım olacak.

2 - Her ayın veya sömestr sonunda tüm dersten - 15 grup veya 45 alt grup - (bir dersteki en iyi öğrenciler, bir dersteki daha kötü öğrenciler, devamsızlık yapan öğrenciler ve devamsızlık sayısı gibi) bazı istatistikler toplamam gerekiyor. her öğrenci).
Programın bu bilgileri benim için otomatik olarak toplaması harika bir özellik olacak.
Her sınıfı açıp elle hesaplamak çok uzun hikaye...

Not: Bu özelliklerin yalnızca benim için değil, programınızın kullanıcıları olan diğer birçok öğretmen için de çok yararlı olabileceğini düşünüyorum.
Programın şu anki versiyonunda fikirlerime çözümleriniz varsa, lütfen şimdi bana izin verin.
Böyle güzel bir program ve gelişiminiz için teşekkür ederiz.
Son düzenleme: 11 yıl 7 ay önce tarafından Doktor_VVV.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 7 ay önce - 11 yıl 7 ay önce #553 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ynt: Bir sonraki sürüm 2.0 , yeni sürüm
Merhaba Doctor_VVV , geri döndüğüne sevindim,
İşte tüm bilgilerinizi işlemek için önerilen yolum.
1-
Her şeyden önce, 15 sınıf tanımlamanız gerektiğini düşünüyorum, daha sonra bununla ilgili bazı istatistikler toplamanız gerekirse, bunu yapmanın tek uygulanabilir yolu alt grupları ayırmamaktır ve sizin de belirttiğiniz gibi 45 sınıfa sahip olmak olacaktır. yönetmek zor.

Ardından, resimde gösterildiği gibi her öğrenciyi kendi alt grubuna atarsınız. Bu, yeni öğrenci penceresi görünümü olacaktır, ancak bunu mevcut sürümle zaten yapabilirsiniz. Daha sonra, her uygulamalı sınıf için sütunlar ekleyebilmek ve her bir alt gruba katılımlarını her şeyi karıştırmamak için, her alt grup için bir sekme ve ortak sütunlar için genel bir sekme (belki de pratik olmayan sınavlar?) oluşturmalısınız. Bunun gibi. Değerlendirmenizi kolaylaştırmak için, bir alt grupla birlikteyken filtreyi ekleyin ve o alt grubun sekmesini seçin. Ekranda sadece o alt grubun öğrencileri ve bilgileri olacak. 2 - İstatistiklere gelince, gelecek sürümde (Ağustos ayının sonunda kullanıma sunulacaktır) her öğrencide devamı kontrol etmeyi kolaylaştıracak bu ekran olacak. Ve bir kurstaki en iyi öğrencileri belirlemek için, en iyi notların önce gelmesi için bir sütunun sonucuna göre sıralama yapabileceksiniz.
Bu yardımcı olur umarım!
Son düzenleme: 11 yıl 7 ay önce tarafından bert.

Daha
11 yıl 7 ay önce #658 by Doktor_VVV
Yanıtlayan: Doktor_VVV Konu üzerine Ynt: Bir sonraki sürüm 2.0 , yeni sürüm
Merhaba Bert! Desteğiniz için çok teşekkür ederiz!
Yeni bir sorum var: Programım bir ya da iki haftalık program değil, sömestr için (yani her gün farklı derslerden bahsediyorum). iDoceo'da böyle bir program yapmak mümkün mü yoksa bir hafta ile sınırlı mı?
iCal ile entegrasyon da gereklidir!

PS Yükseltmeyi yarından önce bekliyorum ;)

Daha
11 yıl 7 ay önce #659 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ynt: Bir sonraki sürüm 2.0 , yeni sürüm
Merhaba Doktor_VVV,
Şu anki programımız bir hafta ile sınırlı... Umarım bugün XNUMX'ye kadar... güncelleme ile...
Bütün bir sömestr eklemek biraz zor olacak ve yazmanız için bir sürü iş olacak! Belki programın bir resmini çekip eklemek işleri kolaylaştırır mı?
Bunu düşüneceğiz!
iCal olayları günlüğe entegre edilebilir, sanırım biraz daha karmaşık entegrasyon demek istiyorsun?
Teşekkür

Daha
11 yıl 7 ay önce #660 by Doktor_VVV
Yanıtlayan: Doktor_VVV Konu üzerine Ynt: Gruplar ve alt gruplar
Çok haklısın Bert!
Zaman kazanmak amacıyla görüntü yapmak daha iyidir. Bunu iPad'imdeki özel PDF programıyla ve sınıflarıma renkli kalemle işaretleyerek yaptım.
Böyle bir çözüm için yalnızca büyük bir eksi – program iCal'e entegre değildir ve her zaman bir şey planladığımda her iki programı da kontrol etmem gerekir.

Programlama açısından böyle bir değişiklik yapmak mümkün mü bilmiyorum ama bir fikir vermek istiyorum. Uygulaması çok zor değilse yapabilirsiniz. İşte burada:

Grubunuzu açtığınızda - bir sonraki dönem veya mevcut grup için tüm yıl için derslerin tarihlerini ve saatlerini ekleme seçeneğiniz vardır.
Programı açtığınızda, her grup sınıfı için önceden eklenen tüm veriler programınızda gösterilir (ve iCal'e entegre edilir)
Derslerin tarih ve saat bilgilerini her grup için ayrı ayrı eklerseniz dersleri kaçırmazsınız. Grubunuzun gerekli sayıda dersi olup olmadığını kontrol etmek kolay olacaktır. Çünkü doğrudan programa veri eklerseniz, bazı gruplar için bazı dersleri kaçırabilirsiniz... Ve programdaki her grup için ders miktarını hesaplamak, örneğin sömestr veya bir yıl gibi uzun bir süre boyunca daha zordur. ..

Daha
11 yıl 7 ay önce #663 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Ynt: Gruplar ve alt gruplar
Merhaba Doktor_VVV,
İçgörü için teşekkürler, bunun için bazı gelişmiş özelliklere sahip bir planlayıcı hazırlıyoruz, gereksinimlerinizi aklımda tutacağım.
Bu konuda herkesin ihtiyacını karşılamak biraz zor ve her öğretmenin bunun için ne beklediğine dair bazı örnekler istiyoruz! Mümkünse ve sakıncası yoksa, bana support@idoceo.net adresinden bir örnek gönderin, böylece doğru şekilde belgeleyebilirim!

Tekrar teşekkürler