Not toplama ve hesaplama sorunları (çözüldü)

Daha
11 yıl 5 ay önce #2108 by palamarie
Not toplama ve hesaplama sorunları tarafından yaratıldı palamarie
Merhaba, bir final notu (100 üzerinden) bulmak için bir testin üç ayrı bölümünün toplamını toplamaya çalışıyorum. Test 1 /20, Test 2 ve 3'ün ikisi de /40'tır. Daha sonra, benim için otomatik olarak hesaplanan 100 üzerinden toplam bir sütuna sahip olmak istiyorum. Bu nihai sonuçtan not sınırlarımı belirledim. Bir toplamı hesaplayamıyorum ve sonra bu toplamı notları hesaplamak için kullanamıyorum. Birini ya da diğerini yapabilirim. Toplam sütunumu manuel olarak ekleyip bu sonucu kullanırsam, notumu doğru hesaplıyor. Ancak, ikisini birlikte denersem, notu doğru şekilde vermiyor.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 5 ay önce #2109 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Not toplama ve hesaplama sorunları
Merhaba Paulamarie,
Yapılandırılan hesaplamaların birkaç ekran görüntüsünü bize gönderir misiniz? Tam yüzdelik oklar ekrandayken. İzlenecek talimatlarla kısa sürede yanıt verebileceğiz. Lütfen bunu support@idoceo.net adresine gönderin.

Teşekkür

Daha
11 yıl 5 ay önce - 11 yıl 5 ay önce #2110 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Not toplama ve hesaplama sorunları
Merhaba Paulamarie,
Bu arada, çılgınca bir tahminde bulunacağım ... tüm ayrı test parçalarınızın ve toplamının, sizin durumunuzda 0'dan 100'e kadar aynı derece tipine sahip olduğunu kontrol etmelisiniz.
Toplam hesaplamanın her bölümü %100 olmalıdır, hepsini ekle düğmesi %100 değerini sizin için otomatik olarak ayarlayacak olan
Son düzenleme: 11 yıl 5 ay önce tarafından bert.

Daha
11 yıl 5 ay önce #2111 by palamarie
Yanıtlayan: palamarie Konu üzerine Not toplama ve hesaplama sorunları
:P
Testin her bir ayrı bölümü için toplam 100 olmadığı konusunda haklıydınız. O kısmı düzenledim ve şimdi düzgün çalışıyor. Çok teşekkür ederim!