Bir sütunu diğerinden çıkarmak...

Daha
11 yıl 2 ay önce #2655 by Brett Huckstep
Bir sütunu diğerinden çıkarmak... tarafından yaratıldı Brett Huckstep
Merhaba, öncelikle bu harika uygulama üzerindeki tüm çalışmalar için teşekkürler, gerçekten güzel bir şekilde gelişiyor!
Bir not defterinde, bir öğrencinin hedef notunu listeleyen bir sütunum var. Tekli testlerde çeşitli performanslar veren başka sütunlarım var. Bu sınavların ortalaması ve genel notum var ama... Şu anki ortalama notlarını hedef notlarından uzaklaştırmak mümkün mü?

Her zaman bir öğrencinin hedef notlarından ne kadar uzakta olduğunu bildirmemiz isteniyor. Sütunları çıkarmanın bir yolunu görmedim, sadece ortalamalarını aldım. Herhangi bir yardım çok takdir edilecektir!

Çok teşekkürler,
Brett

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 2 ay önce - 11 yıl 2 ay önce #2656 by Brett Huckstep
Yanıtlayan: Brett Huckstep Konu üzerine Bir sütunu diğerinden çıkarmak...
Tamam... Bunu çözmeyi başardım. Bir sütunu -100'e ve ikincisini 100'e ağırlık vererek işe yaradı ama şimdi başka bir sorunum var ...

üzerine kopyalamanın bir yolu var mı? hesaplanmış başka bir sınıfa sütunlar? Yapıyı ve biçimlendirmeyi kopyalayacak, ancak küçük hesap makinesi simgeleri eksik ve ham veri girdiğimde hesaplama yapmıyor. Aynı not sistemini kullanan birkaç sınıfım var ve hesaplanan sütunları manuel olarak gözden geçirmek ve yeniden yapmak uzun zaman alacaktı, bunun bir yolu var mı?

Tekrar teşekkürler!

Brett

Düzenleme: Aslında, aynı sayfa içinde bile kopyalayıp yapıştırmayı denediğimde küçük hesap makinesi yapıştırmıyor. İşlevlerin/hesaplamaların kopyalanmasını etkinleştirmek için ayarlamam gereken bir ayar var mı? Şerefe.
Son düzenleme: 11 yıl 2 ay önce tarafından Brett Huckstep.

Daha
11 yıl 2 ay önce #2657 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Bir sütunu diğerinden çıkarmak...
Merhaba Brett,
Bir sınıfın yapısını kara tahtadan kopyalayabilir, bir sınıfa dokunup basılı tutabilir ve ardından kopyalayabilirsiniz. Ancak önceden var olan bir sınıfta yapmanıza izin vermez. Bu boş sınıfınız olduğunda, öğrencilerinizi transfer edebilirsiniz. Size daha fazla ayrıntı içeren bir mesaj gönderdim

Saygılarımızla