Boş hücreleri yoksayma

• Dave
11 yıl 1 ay önce #2842 by Dave
Boş hücreleri yoksayma tarafından yaratıldı Dave
Merhaba,

Hesap makinesinin boş hücreleri yok saymasını sağlamak için yine de var mı? Örneğin, ne zaman bir test yapsam her zaman 3 sütunum var - ham not için 1 (her zaman 40 üzerinden, bunun için 40 üzerinden sayısal bir notum var), ardından bu ilk sütundan bir yüzdeyi hesaplamak için bir sütun (yine , bunun için 100 üzerinden bir sayısal notum var) ardından yüzdeye dayalı bir metin notu vermek için üçüncü bir sütun. Her sütun için ortalama bir çizgi gösterecek şekilde ayarladım. Sorun şu ki, bir dersi kaçırmış bir öğrencim varsa, o zaman ham veri sütununda boş bir hücre var. Bu daha sonra 0/100'e çevrilir ve ardından bir F verir. Bu, ortalama çizgisindeki ortalamayı dışarı atması dışında dünyanın sonu değildir. Öyleyse, yüzde ve notu hesaplarken hesaplamaları 0 yerine boş bırakmak için herhangi bir yol var mı?

Ayrıca, bir başlığı 3 sütunun tamamında birleştirmenin bir yolu var mı? Bu yüzden, testin başlığını sütun başlığı olarak yazma eğilimindeyim ve ardından o sütunun ne gösterdiğini belirtmek için sütun alt başlığını kullanıyorum. Bu, sütun başlığını 3 kez yazdığım anlamına geliyor. Başlığı 3 sütunun tamamında birleştirmek mümkün müdür? Değilse, bir sonraki sürümde bu mümkün olabilir mi?

Son olarak, boş bir sütun şablonu eklemenin bir yolu var mı? Demek istediğim, GCSE'de her test yaptığımda her zaman aynı 3 sütun türünü, hesaplama ayarlarını ve derecelendirme seçeneklerini kullanırım ve A düzeyinde her zaman ilişkili ayarlarla aynı 5 sütun kombinasyonunu kullanırım. Sütun sütun yapmak zorunda kalmamak için hazır bir test verisi şablonu eklemenin mümkün olabileceği bir yol var mı?

Teşekkürler,
Dave

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 1 ay önce #2843 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Boş hücreleri yoksayma
Merhaba Dave,

Boş hücreleri yok saymak için önce 'Boş hücreleri atla' seçeneğini etkinleştirmelisiniz. İşte bir ekran görüntüsü
Başlıkları birleştirmek mevcut sürümde mümkün değil ancak yapılacaklar listemizde. Bir sonraki güncellememizde olup olmayacağından emin değilim, ancak yeni özelliklerin listesi çok büyük ve başlıkların birleştirilmesi en yüksek önceliğe sahip değil. Orada olacağız.

Şablonlar bu sürümde de mümkün değildir, ancak bir sonraki güncellememizde kesinlikle uygulanacaktır, bu özellikler listesinde daha üst sıralarda yer almaktadır!. İstediğiniz zaman şablonlar oluşturabilecek, paylaşabilecek ve kullanabileceksiniz.

Umarım bir şekilde yardımcı olmuştur ...

Saygılarımla,
Ekler:

• Dave
11 yıl 1 ay önce #2844 by Dave
Yanıtlayan: Dave Konu üzerine Boş hücreleri yoksayma
Harika, teşekkürler!