60 üzerinden alınan notları metin notlarına dönüştürmek

Daha
10 yıl 6 ay önce #3969 by cıvıl cıvıl
60 üzerinden alınan notları metin notlarına dönüştürmek tarafından yaratıldı cıvıl cıvıl
Merhaba - Hala hesaplama motoruyla biraz zorlanıyorum, ancak şimdiye kadar her seferinde bunu yapmanın bir yolu oldu! 60 üzerinden bir notu metin notuna dönüştürmek istiyorum. Notlar, bloklarda elde edilen puanların sayısına göre belirlenir: 0-17(G), 18-23(F), 24-29(E), 30-35(D), 36-41(C), 42- 47(B), 48-53(A) ve 54-60 (A*). Kafamı karıştıran şey, bu derecelendirme sınırlarının yüzdeleri kullanmaması, bu yüzden hesaplamanın yapılabilmesi için metin notunu yüzde cinsinden nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum. Bir şekilde bu konuda biraz matematik yapmak zorunda mıyım? Yoksa yerleşik bir yol var mı?

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
10 yıl 6 ay önce #3971 by bert
Merhaba Smiffy
Evet, derecelendirme sınırları yüzdeleri kullanır çünkü dönüştürmeye çalıştığınız her türlü not için (yani 50, 40, vb.)

iDoceo, o metin notunu oluşturabilmeniz için matematiği sizin için yapabilir.

Umarım bu, sorunuza daha fazla kafa karışıklığı eklemez. Sadece ihtiyacınız olan değerleri elde etmek için ne yaptığımı size göstermek istedim. Bunu atlayabilir ve doğrudan metin notunuz için son değerleri göndereceğim bir sonraki gönderiye geçebilirsiniz.

Aşağıdaki bu resimde, 60 üzerinden işaretlenmiş bir sütun ekledim ve yanındaki sütunda, bu sütunun %100'ünü hesaba katan ve yüzde olarak temsil eden basit bir hesaplama (Sınıf tipi 0'dan itibaren) 100'e kadar)

Ekler:

Daha
10 yıl 6 ay önce #3972 by bert
İşte o sınıf türünün yapılandırması

Ve yeni 'Smiffy's not tipimiz' için '0'dan 100'e' not türünü değiştirdiğimiz önceki örneğimizde nasıl görüneceğini

Ekler:

Daha
10 yıl 6 ay önce #3973 by cıvıl cıvıl
Yanıtlayan: cıvıl cıvıl Konu üzerine 60 üzerinden alınan notları metin notlarına dönüştürmek
Fantastik Bert çok teşekkür ederim! Çalıştırmayı başardım ve hatta 2 modül için notları ikiye katlamak için hesaplama toplama seçeneğini kullanmayı başardım (yani toplam not 120 üzerinden), ardından aynı sistemi kullanarak genel bir notu hesapladım.

Bir şey beni biraz rahatsız ediyor - hesaplama sütunlarımda verileri kalın metin varken ilk sütunlarda yok - sütun verileri için nasıl kalın özelliğini kapatabilirim?

Daha
10 yıl 6 ay önce #3974 by bert
Kalınlığı kapatma seçeneği henüz yok...

Daha
10 yıl 6 ay önce #3975 by cıvıl cıvıl
Yanıtlayan: cıvıl cıvıl Konu üzerine 60 üzerinden alınan notları metin notlarına dönüştürmek
Şimdilik teşekkürler, hesaplama verilerinin kalınlaştırılması, yeni bir sürüm için mümkün olup olmadığını görmek istediğim bir şey. Tekrar teşekkürler.

Daha
10 yıl 3 ay önce #4307 by Sullivan
Merhaba,
Uzun zamandır okuyucu, ilk kez arayan! Tam olarak bu iş parçacığının tartıştığı şeyi yapmaya çalışıyorum ve çalışmasını sağlayamıyorum. Birisi bana ham puanımdan bir not alabilmem için iki sütunu nasıl yapılandırmam gerektiğini gösterebilir veya söyleyebilir mi?
Ne denersem deneyeyim işe yaramadığı için çok temel talimatlara ihtiyacım olduğunu düşünüyorum.
Şimdiden teşekkür ederim!!

Daha
10 yıl 3 ay önce #4308 by cıvıl cıvıl
Bu konuda halihazırda kullanılan tüm verilere dayanarak:

Adım 1 - Bert'in resmine göre bir A* - G metin notu ayarlayın, burada A* %90, A %80 vb.

Adım 2 - Not defterinizde "Sınıf Türü"ne dayalı ve 0 ile 60 arasında sayıları gösteren bir sütun bulundurun (60 üzerinden notlarda olduğu gibi)

Adım 3 - Yeni bir sütun ekleyin, "Editör"de "Hesaplama"yı seçin. Bu sütundaki "Not Türü" için 1. adımda ayarladığınız metin notunuzu kullanın.

Adım 4 - Hesaplamanızı ayarlayın. 0-60 sütununuzu hesaplamaya dahil edin (2. adımdan itibaren) ve bunu %100 değerinde yapın.

Tamamlandı! Artık 0 - 60 sayıları için eşdeğer bir metin notu alabilmeniz gerekir.

Umarım yardımcı olur.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Sullivan

Daha
10 yıl 3 ay önce #4312 by Sullivan
Mükemmel! çok takdir edilen Smiffy!! :)