İki hücrenin karşılaştırılması

Daha
9 yıl 10 ay önce - 9 yıl 10 ay önce #4567 by serseri
İki hücrenin karşılaştırılması tarafından yaratıldı serseri
Hi

Not defterindeki iki hücreyi karşılaştırmak ve ya bir değer vermek ya da bir tür koşullu biçimlendirme yapmak istiyorum. Bunu excel'de nasıl başardığımı açıklarsam daha kolay olabilir:

Öğrencilerimin Hedef notu var. Her sınava girdiklerinde, hedef notlarını alan, ona sayısal bir değer veren bir vlookup formülüm var, sonra bir vlookup kullanarak en son sınav notları için sayısal bir değer elde ediyorum, birini diğerinden çıkarıyorum. Sonuç -1 veya -2 ise (yani hedeflerine ulaşıyorlar veya onu geçiyorlarsa) hücre yeşile döner, sıfırın altındaysa (yani henüz hedeflerine ulaşmıyorlarsa turuncuya döner) sonuç - 3 (yani hedeflerinden çok uzaktalar) kırmızıya döner.

Bunu idoceo'da başarmak mümkün mü?

Bana sadece hesaplamanın sayısal cevabını verirse mutlu olurum, böylece bunları sınıf türleri olarak ayarlayabilir ve buna göre renklendirebilirim.

Bir fikriniz olsun diye excel versiyonumu ekledim.

Lütfen yardım et!
Son düzenleme: 9 yıl 10 ay önce tarafından serseri.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
9 yıl 10 ay önce - 9 yıl 10 ay önce #4568 by serseri
Yanıtlayan: serseri Konu üzerine İki hücrenin karşılaştırılması
Dosyayı yüklememe izin vermiyor, işte bir bağlantı

onedrive.live.com/redir?resid=6265FEB898...Q&ithint=file%2c.xls
Son düzenleme: 9 yıl 10 ay önce tarafından serseri.

Daha
9 yıl 10 ay önce #4569 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine İki hücrenin karşılaştırılması
Merhaba dunkymunky,

iDoceo'nun şu anki sürümünde, bunu biraz hileli bir şekilde yapılandırabilirsiniz.
iDoceo'nun nasıl kurulduğu hakkında bir fikir verecek bir örneği aşağıda ekte bulun ve şifre olarak 1111 yazın.

Ancak şimdi, bu görevi çok daha kolaylaştıracak bir sonraki güncellememiz olan iDoceo 3.1 üzerinde çalışıyoruz. Yakında mevcut olacak, yaklaşık 2 hafta içinde söyleyebilirim ( detaylar burada )

Ve işte yeni karşılaştırma ve sıralama özelliklerinin bir ekran görüntüsü. Bu oklar yerine renkleri seçebileceksiniz (aşağıda kırmızı, hedefte kehribar, üstte yeşil)

Not: Excel için endişelenme, forum o dosyayı eklemene izin vermiyor!
Ekler: