Notların Hesaplanması

Daha
10 yıl 1 hafta önce #4490 by Normanremer
Notların Hesaplanması tarafından yaratıldı Normanremer
Ödevlerin farklı ağırlıklara sahip olması gerektiğinde notların hesaplanmasıyla ilgili bir sorum var. Örneğin, Ödev 1 30 puansa, ancak Ödev 2 ve 3'ün her biri yalnızca 10 puan ise, Ödev 1'in daha fazla ağırlığa sahip olmasını beklerdim (aslında hesaplanan not, kazanılan tüm puanların toplamının olası toplam puanlara bölünmesi olmalıdır). Notlar, her bir ödevin yüzdesi olarak hesaplanıyor ve bu yüzdelerin ortalaması alınıyor gibi görünüyor (puan ağırlığına bakılmaksızın). Bir katsayı hesaplama seçeneği vardır, ancak bu, her atama için çarpanın ayarlanmasını gerektirir (özellikle atamaların olağandışı puan değerleri varsa, sıkıcı bir görev).

Burada kaçırdığım bir şey mi var? Herhangi bir tavsiye çok takdir edilecektir.

Teşekkürler,

--Norman

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
10 yıl 1 hafta önce #4497 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Notların Hesaplanması
merhaba norman,
Bunun yerine 'Hesaplama - toplama' adlı düzenleyiciyi kullanmalısınız.
Sütunları seçtikten sonra, 'Toplam toplama üzerinden yüzde' seçeneğini seçin
Konfigürasyonu daha fazla göstermek için aşağıda birkaç resim bulun, bu örnekte ilk üç sütun 0 ile 100 arasında aynı not türüne sahiptir, ancak farklı ödevlerle aynı şekilde çalışır.

Burada nihai sonuç, elde edilen puanların sayısıyla birlikte Not sütununu not edin.

Ve burada yapılandırma

Bir şey yeterince açık değilse, bana bildirin.
Ek olarak, bulabileceğiniz bu link de faydalı
Ekler:

Daha
9 yıl 7 ay önce #4843 by Normanremer
Yanıtlayan: Normanremer Konu üzerine Notların Hesaplanması
Sevgili Bert,

iDoceo 3.5 ile, hesaplama seçenekleri biraz değişti ("Basit Toplama" ve "Toplam Toplama Yüzdesi" seçenekleriyle). Bazı nedenlerden dolayı, hesaplanan sütunlarımın yüzde olarak gösterilmesini sağlayamıyorum ve "% son eki ekle" seçeneği artık mevcut değil.

Yeni sürümden beri, ağırlıklı not eklemede sorun yaşadım (birkaç sütun kümesinin yüzdelerini kullanarak genel notu hesaplarken), bu nedenle 3.5 sürümünden önce oluşturulmuş daha eski bir not defteri kullandım ve onu amaçlarıma hizmet edecek şekilde düzenledim... bazı garip uyumluluk sorunu? Ya da belki tamamen şişmanım ve bir şeyleri özlüyorum.

Belki bu iki konu bir şekilde ilişkilidir?

Bu değerli uygulama üzerinde devam eden çalışmalarınız için teşekkür ederiz.

Daha
9 yıl 7 ay önce #4844 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Notların Hesaplanması
Merhaba Norman,
En son yapılandırmanızla bana support@idoceo.net adresine bir şablon gönderir misiniz?
Hangi sekme ve sütunlarda sorun yaşadığınızı bana bildirin.

Sanırım veri içermeyen, sadece sütunlar olan bir şablon şimdilik yeterli. Mevcut not defterinden Dışa Aktar > Paylaş > Tüm sekmeleri dahil et üzerine dokunun, mümkün olan en kısa sürede bir göz atacağım.