Sınıflar

Daha
9 yıl 7 ay önce #5081 by Emilie
Sınıflar tarafından yaratıldı Emilie
Merhaba tüm,

Not sisteminde 2 sorum var.

Toplamda kaç tane not oluşturduğunuzu merak ediyordum... Çok fazla sayısal not oluşturuyor gibiyim, bu da çok kalabalık hissettiriyor. Bunu sınırlamanın bir yolu var mı?

Ayrıca farklı sınıf sınırlarına sahip olan yazma, konuşma, dinleme ve okuma (modern dil) değerlerini de değerlendiririm. Yazma ve konuşma için, öğrencilerime bir not geri verebilmek için, geçen yıl garip bir hesaplama yapmak zorunda kaldım, bu sayede her konuşma için notları yarıya indirdim ve daha fazlasını yaptıklarında, seçmem gerekiyor. en iyi 2 harici olarak işaretlenir.
En kötü işareti kaldırırken 3'ün toplamını yapmak için kullanabileceğim bir hesaplama var mı?

Emilie

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
9 yıl 7 ay önce #5083 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Sınıflar
Merhaba Emilie,

Toplamda kaç tane not oluşturduğunu merak ediyordum... Çok fazla sayısal not oluşturuyor gibiyim, bu da çok kalabalık hissettiriyor. Bunu sınırlamanın bir yolu var mı?

Yuvarlama, renk veya simge içermeyen sayısal dereceler için 'derece' dediğimiz şeye ihtiyaç duymaması için daha iyi bir çözüm sunmaya çalışacağız.

En kötü işareti kaldırırken 3'ün toplamını yapmak için kullanabileceğim bir hesaplama var mı?

Evet, bizde o hesap var. Bir denemek isterseniz, buna 'Hesaplama - koşul' denir, önce Ayarlar (cetvelde) > Editörler'den etkinleştirin.

Kısacası, en iyi 2'yi seçmek zorunda olduğunuz için, bu 'hesaplama - koşul' ile 2 sütun eklemeniz gerekiyor.
İlk sütun en iyi işareti seçecek ve ikincisi 2. en iyi işareti seçecektir.
Daha sonra 2 yeni sütunla toplamı veya ortalamayı yapabileceksiniz.

İşte bununla ilgili çok detaylı bir makale, örnekte 6 quiz ile çalışıyoruz ve 2 bırakıyoruz
www.idoceo.net/index.php/en/howto/calculations/226
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Emilie

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.