Not dönüştürme (Excel If işlevi)

Daha
8 yıl 11 ay önce #5564 by james.me.robinson
eğer fonksiyon tarafından yaratıldı james.me.robinson
Merhaba,
Excel elektronik tablomu, if işlevini kullanarak puana dayalı bir not gösterecek şekilde ayarladım.
Bu formülü iDoceo'daki not defterimde çalışacak şekilde dönüştürmenin bir yolu var mı?
AC6'nın toplam puan sütunu olduğu formül burada.
IF(AC6>26,"*",IF(AC6>22,"A",IF(AC6>18,"B",IF(AC6>15,"C",IF(AC6>12,"D",IF(AC6>9,"E",IF(AC6>7,"F",IF(AC6>4,"G",IF(AC6<4,"U")))))))))

Konuşma işaretlerini veya metni alamıyorum.

Teşekkür

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
8 yıl 11 ay önce #5565 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine eğer fonksiyon
Merhaba James,

Evet, bunu 'not dönüştürme' dediğimiz şeyle yapabilirsiniz.
Bugün makaleyi hazırlayacağım ve linki buraya ekleyeceğim.

Kısacası, adımlar aşağıdaki gibidir:

Henüz yapmadıysanız, açıklanan adımlarla bir metin notu türü oluşturmalısınız. okuyun . Metinlerinizi A'dan U'ya ekleyin
Yüzdelerin tam değeri önemli değildir, sadece en yüksek değerin %100, en düşük değerin %0 olduğundan emin olun.

Şimdi yeni bir not türü ekleyin, ancak bu sefer Not dönüştürmeyi seçin. Girilen maksimum değerin ihtiyacınız olan değer olduğundan emin olun (30?) ve önceki adımda oluşturduğunuz Metin notu türünü çıktı olarak seçin. Sol alt köşede puan ve not arasındaki ilişkiyi girmenizi sağlayacak bir tablo bulacaksınız.
Bitirdikten sonra, bu yeni not türünü puan sütununuza atayın. Başlığa iki kez dokunun > Not türü > Not dönüşümünüz.

Not dönüşümünün nasıl göründüğüne dair birkaç ekran görüntüsü

Ekler:

Daha
8 yıl 10 ay önce #5566 by bert
İşte .
Bir şey yeterince açık değilse bana bildirin!

Saygılarımızla
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: james.me.robinson

Daha
8 yıl 10 ay önce #5567 by james.me.robinson
Yanıtlayan: james.me.robinson Konu üzerine eğer fonksiyon
Bu harika. Teşekkürler. Gerçekten yararlı ve talimatları takip etmesi kolay.

Bu beni Excel'de kullandığım bir özelliğe daha getiriyor. Hedef nota kıyasla notu otomatik olarak biçimlendirmek için genellikle excel alıyorum. Örneğin, bir öğrenci hedefine ulaştığında sarı olur. Hedef yeşilin üzerindeyken. Kırmızı hedefin altındayken. Böyle koşullu biçimlendirme yapmak mümkün mü?

Daha
8 yıl 10 ay önce - 8 yıl 10 ay önce #5568 by bert
Evet, bulacaksın detaylar burada ve böyle görünecek
Ekler:
Son düzenleme: 8 yıl 10 ay önce tarafından bert.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: james.me.robinson

Daha
8 yıl 9 ay önce #5609 by Wendy
Yanıtlayan: Wendy Konu üzerine eğer fonksiyon
bu harika bir kaynak! tüm izleme ihtiyaçlarımız için bir if işlevini kullanmak için not defterimi excel'e aktarıyordum, ancak şimdi bunu doğrudan not defterinde yapabiliyorum, teşekkürler.
sadece bir soru, eğer yapabilirsem: metin notu tipimi standart AS notları olarak % 10'luk, 40'a kadar düşüşlerle ayarladım. sonra U için 0
ancak, bunu kullanırken, sütun E değil U olarak 40'tan küçük bir değer verir. Neyi yanlış yaptım?! :Ha:
Teşekkürler

Daha
8 yıl 9 ay önce #5610 by bert
Merhaba Wendy, sorunun nedeni şunlar olabilir:
- bu nihai sonuca giden sütunlar, uygun not türlerine sahip değildir.
- not dönüşümünün yapılandırmasında bir sorun var

Not dönüştürme ile çalışıyorsanız, bir an için devre dışı bırakmalısınız. Sütunun başlığına > Not türü'ne iki kez dokunun ve not türünü örneğin "0'dan 100'e" gibi bir değere değiştirin.

Bu doğru sonucu verirse, o zaman sadece not dönüşümünü düzgün bir şekilde yapılandırma meselesidir, eğer bana konfigürasyonunuzun bir ekran görüntüsünü gönderirseniz (yeşil grafik ile) sorunu tespit edip edemeyeceğimi göreceğim.

Daha
8 yıl 7 ay önce #5841 by Richard01902
Yanıtlayan: Richard01902 Konu üzerine eğer fonksiyon
Not dönüşümünde her not için izin verilen maksimum işareti koymak istiyorsunuz. Bu ilk başta kafamı karıştırdı! Çalışan A Düzeyi UMS kurulumum için ekteki resme bakın.
Ekler: