Karşılaştırma sorunları

Daha
6 yıl 4 ay önce - 6 yıl 4 ay önce #7287 by JECH
Karşılaştırma sorunları tarafından yaratıldı JECH

Karşılaştırma özelliğini yeni kullanmaya başladım. Öğrencilerin başarı notlarını (test puanlarının ortalamasıdır - bu yüzden bir klasördür) hedef notlarıyla karşılaştırıyorum. Yani temelde ondan bir sayıyı diğeriyle karşılaştırmasını istiyorum. Sorun şu ki bana yanlış değerleri geri veriyor. Örneğin, bir öğrencinin hedefi 7 (karşılaştırma için B sütunu) ve ortalama 5.7 test puanı (karşılaştırma için A sütunu) elde etti. Karşılaştırma sütununun gösterdiği değer, -0.2 olması gerektiğinde -1.3'dir. Tüm karşılaştırma değerleri yanlış sayıları gösteriyor.

Karşılaştırma sütunum için maksimum değeri 8 ve minimum değeri -8 olan özel bir not türü kullandım. Geçme notu 0'dır.

Ne yanlış gidiyor? Herhangi bir yardım için teşekkürler.
Ekler:
Son düzenleme: 6 yıl 4 ay önce tarafından JECH.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
6 yıl 4 ay önce #7288 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Karşılaştırma sorunları
Her şey A, B not türlerine ve karşılaştırmaya bağlıdır. Aynı olduklarından emin olun.

Özel notunuzu A ve B'de de verdiyseniz biraz farklıdır, ancak bunu yalnızca karşılaştırmada yaptığınızı varsayıyorum.

Daha
6 yıl 4 ay önce #7289 by JECH
Yanıtlayan: JECH Konu üzerine Karşılaştırma sorunları
Tamam bu biraz mantıklı. Şimdiki sorunum, kazanımların veya hedef notların asla olumsuz olmasını istemiyorum ama karşılaştırma olabilir. Ne yapabileceğime bir bakacağım.

Daha
6 yıl 4 ay önce - 6 yıl 4 ay önce #7290 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Karşılaştırma sorunları
Not türünüzdeki 'maks'ta kes' veya 'minde kes'i etkinleştirmediğiniz sürece, karşılaştırma uygun negatif değeri gösterecektir.
Sadece devre dışı bırakabilir veya kesimler etkinken aynı kalite tipini ve olmadan yeni bir tane oluşturabilirsiniz.
Son düzenleme: 6 yıl 4 ay önce tarafından bert.