[ÇÖZÜLDÜ] Ortalığı karıştıran ortalama

Daha
5 yıl 3 hafta önce - 5 yıl 3 hafta önce #8044 by BayTorres
[ÇÖZÜLDÜ] Ortalığı karıştıran ortalama tarafından yaratıldı BayTorres
Güncelleme: Başka birinin de aynı sorunu yaşaması durumunda bunu burada bırakacağım.

ÇÖZÜM: Bu benim açımdan bir hataydı. %0 ile %100 arasında bir ölçekte not veriyorum, ancak tüm sütunlarım "Sayısal not (genel) Maks. puan 100.00" olarak ayarlandı, bu açıkça bu amaç için yanlış ayardır. Her şeyi "0'dan 100'e" ayarına değiştirdikten sonra, hesaplamalar istediğim gibi sonuçlandı.

Tünaydın,

Sorunumu açıklayacağını umduğum iki resim ekliyorum. İlki, öğrencilerimin final notunun ortalamasını almam gereken bazı sütunların iç içe geçtiği bir klasörü gösteriyor:

1. Ödev ve Katılım (%10)
2. Sınav I (%5)
3. Ara Sınav (%35)
4. Quiz II (%5)
5. Final Sınavı (%35)
6. CAADI (%10)

Klasör, ikinci resimde görüldüğü gibi farklı ağırlıklarda ORTALAMA olarak ayarlanmıştır. Ancak, klasörde gösterilen hesaplamalar, maksimum %1,000'de çıkması gereken 100 puan işaretini geçer. Neyi yanlış yaptığımı anlamıyorum. Klasörün kendi içinde formülleri olan iki sütun vardır:

1. Ödev ve Katılım: Bu, muhtemelen yaklaşık 20 dereceli ödev ile kendi sekmesinde bulunur ve formülü ORTALAMA (eşit ağırlıklarla) olarak ayarlanır.

2. CAADI: Ayrıca kendi sekmesinde bulunur, her ikisi de farklı ağırlıklarla ORTALAMA'ya ayarlanmış iki klasör içerir ve CAADI sütununun kendisi her iki klasörün ORTALAMASI (eşit ağırlıklardır).

Daha ne kadar spesifik olabilirim bilmiyorum ama gerekirse çok sayıda ekran görüntüsü alabilirim.
Ekler:
Son düzenleme: 5 yıl 3 hafta önce tarafından BayTorres.
Aşağıdaki kullanıcı(lar) Teşekkür etti: Brettm

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.