Benim önerilerim

Daha
11 yıl 7 ay önce - 11 yıl 7 ay önce #1774 by Doğrulanmış
Benim önerilerim tarafından yaratıldı Doğrulanmış
Merhaba arkadaşlar harika bir uygulamanız var. PGCE'me Birleşik Krallık'ta yeni başladım ve ana not defterim olarak iDoceo'yu kullanmayı seçtim, çünkü bunun muhtemelen iPad'de kullanım için mevcut en iyi seçenek olduğunu düşünüyorum. Bir kaç önerim var, ancak bunu asla başka bir uygulamaya geçmem anlamına geleceğini düşünüyorum:
  • Sınıflar her zaman aynı odada değildir - sınıf başına birden fazla oturma planı olması gerekir. Belki de yeni oturma planları bir şekilde programdaki bir 'oda' seçimiyle ilişkilendirilebilir.
  • Oturma planı görünümündeyken bir sütun seçebilmek ve ardından bu görünüm aracılığıyla sütunlara bilgi kaydedebilmek, benim için kesinlikle öldürücü bir özellik olacaktır.
  • Boş sütun alanını basılı tuttuğunuzda, şu anda 'hızlı devam kontrolü ekleme' veya 'ekstra hızlı devam kontrolü ekleme' sağlayan menü, önceki sütunu bugünün tarihinde kopyalamanıza da izin vermelidir. Veya bunun için bir düğme bile güzel olurdu ...
  • Kullandıklarınızın ne anlama geldiğini unutmanız durumunda simgeler için bir anahtar tanımlama yeteneği
  • Daha sofistike günlük - örneğin kendi ders planlama 'pro forma'mızı oluşturabilmemiz için her güne birden fazla özel alan ekleme yeteneği harika olurdu. Ve bununla ilgili olarak, her günlükte daha fazla alan. Bu sonuncusu benim için düşük öncelikli olsa da.
  • Listeyi yeniden sıralamaktan başka, sınıflar içindeki 'grupları' vurgulayan bazı görsel öğeler olsaydı iyi olurdu. Belki bir sınır ya da başka bir şey
  • Özel simgeleri iDoceo'ya aktarabilme
  • Birden çok sütunu daha büyük bir başlık altında gruplama yeteneği. Örneğin, çalışma/hafta/terim vb. birimlerini gruplandırmak için...

Ben Wainwright
Son düzenleme: 11 yıl 7 ay önce tarafından Doğrulanmış.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 7 ay önce #1778 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Benim önerilerim
Merhaba Ben,
Yorumlarınız için teşekkürler! İşte bizimki...

sınıf başına çoklu oturma planları

Evet, onları alacağız, onları programla ilişkilendirme fikrini beğendim, ancak bu yeni başlayanlar için kavraması zor bir kavram olabilir... 1 ,2 ,3 gibi daha kolay anlaşılır bir şey düşündük ( programa benzer), ancak yapılandırılabilir arka plan görüntüleri ile, muhtemelen farklı türde ahşaplar...

oturma planındayken bir sütunu düzenleyin

Sanırım burada bir sütunu görebileceğinizi gördünüz! Eksik olan düzenleme kısmı, çalışmalar devam ediyor. 2.0 için zamanımız kalmadı ama planlandı.

Yeni sütunlar hakkında

Yeni sütunlar için bir 'varsayılan ayarlar' seçeneği ekleyeceğiz (tüm yeni sütunlar için otomatik olarak 'Bugün'ü seçebileceksiniz ve muhtemelen kopyalama da güncellenecektir.

Simgeler için bir anahtar tanımlama yeteneği

Bu çok hoşuma gitti ve önerilmemiş. Kayıt edilmiş

Daha sofistike günlük

Evet... ama bu birçokları için en önemli önceliktir! Burada gerçekten güzel geliştirmeler, yazılacak daha fazla alan ve birkaç şablon üzerinde çalışıyoruz. Biraz zaman alacak ama beklemeye değecek

'grupları' vurgulama

Bunu da beğendim ama gördüklerimize göre, kullanıcılar her öğrenci sırasını kendi yöntemleriyle boyamaya (öğrenciye dokunup basılı tutun, ardından renklendirin) eğilimlidir ve başka bir şey eklemek pek de iyi olmaz. Yine de bu konuyu düşüneceğiz.

özel simgeleri içe aktar

Bunu düzgün bir şekilde uygulamak biraz zor ve teknik nedenlerden dolayı bundan kaçınıyoruz. Öte yandan, yalnızca ihtiyacınız olanların gösterilmesi için önceden seçebileceğiniz/filtreleyebileceğiniz birçok yeni simge ekleyeceğiz.
Belirli bir simgeyi kaçırıyorsanız bize bildirin, hala o listeyi oluşturuyoruz!

Daha
11 yıl 7 ay önce #1779 by bert
Sonuncusunu bir dakika ile kaçırdım!
Evet, sütunları da gruplayabilir ve aşağıda ekstra büyük sütunlar olmadan başlıklara daha fazla metnin sığması için dikey olarak yerleştirebilirsiniz.

Daha
11 yıl 7 ay önce #1780 by Doğrulanmış
Yanıtlayan: Doğrulanmış Konu üzerine Benim önerilerim
Merhaba Bert. Hızlı ve kapsamlı yanıtınızdan gerçekten memnun kaldığımı söylemeliyim. Birçok farklı yazılımdan uzaklaştım apps Geçmişte bunun umut verici olduğunu düşündüm çünkü geliştiriciler müşteri önerilerine gerçekten cevap vermekle uğraşmadılar veya bunu yapmak için üç ay harcadılar ve gerçekten sinir bozucu cevaplar verdiler.

bert yazdı: Evet, onları alacağız, onları programla ilişkilendirme fikrini beğendim, ancak bu yeni gelenler için kavraması zor bir kavram olabilir... 1 ,2 gibi anlaşılması daha kolay bir şey düşündük ,3 (programa benzer) ancak yapılandırılabilir arka plan görüntüleri ile, muhtemelen farklı türde ahşaplar...

Elbette, önerdiğiniz gibi '1, 2, 3' tarzında birden fazla oturma planı varsa, bunlar düzenleme ekranındaki bir açılır kutu aracılığıyla programla kolayca ilişkilendirilebilir, böylece veri sayfalarına tıkladığınızda ve daha sonra oturma planına iletir, varsayılan olarak doğru olana geçer.

Ayrıca oturma planlarının sayısını sınırlamamanızı da umuyorum (ya da yaparsanız, nispeten yüksek yaparsınız - üçten fazla. :P) çünkü ilk yerleştirme PGCE öğrencisi olarak bile zaman çizelgemde beş farklı oda var ve bunun sadece gerçek yetişkin öğretmenler için artacağını hayal ediyorum ;)

Ayrıca, 'yapılandırılabilir arka plan zemin görüntüleri'nden bahsediyorsunuz, bunun için kendi görüntünüzü içe aktarabilirseniz çok sevinirim - bu, bir kullanıcının planı bir bakışta okumayı kolaylaştıracak tablolar gibi mobilyaları hızla taklit etmesine olanak tanır - Geçmişte (TA iken) sekizgen masalı fen sınıflarında çalıştım ve mevcut oturma planı sisteminizi kullanarak bunu temsil etmek oldukça zor olurdu.

Önermek istediğim bir alternatif (ve belki de bu uzun vadeli bir fikir olabilir, çünkü bunun oldukça önemli değişiklikler anlamına gelebileceğini düşünüyorum) aslında kullanıcıların mobilya öğelerini çizmelerine izin veriyor mu? Oturma planına eklenen basit geometrik şekiller bile planları bir bakışta daha okunaklı hale getirebilir...

Ben Wainwright

Daha
11 yıl 7 ay önce - 11 yıl 7 ay önce #1782 by Doğrulanmış
Yanıtlayan: Doğrulanmış Konu üzerine Benim önerilerim
Sizi yazılarla bombaladığım için özür dilerim. Bunu, uygulamanız için duyduğum coşkunun bir ölçüsü olarak kabul edin!

şimdi okudum Re-Tweet post ve bu özelliği de oldukça beğeneceğimi fark ettim. Simge sayma özelliğinizle ilgili tek sorun, her sütuna birden fazla simge kaydetmem ve farklı simge türleri için ayrı bir sayım sütununa sahip olmak istememdir. Örneğin, bir öğrenci bir uyarı alırsa ancak iyi bir şekilde katılırsa, (en azından not defteri kurulum ATM'mdeki gibi) bir hücrede her ikisi için bir simge kaydedeceğim, ancak yine de ayrı sayım sütunlarına sahip olmak istiyorum her biri için. Şu anda bu mümkün değil.

Ben Wainwright
Son düzenleme: 11 yıl 7 ay önce tarafından Doğrulanmış.

Daha
11 yıl 7 ay önce #1783 by bert
Merhaba Ben,
Sadece hızlı bir gece yanıtı... Mobilya fikri (sürükle bırak gibi) uzun zamandır aklımızdaydı ve uygulaması gerçekten eğlenceli ve kullanışlı görünüyordu ama tasarım becerilerimiz sınırlı, en azından 'okul mobilyalarında' ' Bölüm!

Not: O zaman en fazla beş oturma planıyla kalacağımızı düşünüyorum. daha fazlasına sahip olmak daha ayrıntılı bir seçim yöntemi gerektirecek ve kullanıcı etkileşimi için her zaman KISS tarafına düşüyoruz.

Sekizgen tablolar.... argh ... kendi arka plan resimlerinizi içe aktarmaya güvenin, o zaman