webdav

Daha
11 yıl 6 ay önce #1886 by Nkrista
webdav tarafından yaratıldı Nkrista
Merhaba.
Bilgileri Dropbox yerine kendi okul depolama sistemimize yedeklemek iyi olur. Mümkün mü? Bunu önümüzdeki yarıyılda iPad'de Keynote, Pages & Numbers ile yapacağız.

çentik

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 6 ay önce #1888 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine webdav
Selam Nick,
Gelecekteki büyük güncellememize iCloud desteği ekleyeceğiz ve Webdav'ı uygulanacak bir sonraki yedekleme seçeneği olarak kaydettim.
Webdav'ı ilk talep eden siz olduğunuz için, kullandığınız sunucu (Mac OSX,Apache,IIS..) hakkında herhangi bir ayrıntı verebilirseniz, önce buna karşı çalışacağız.

Daha
11 yıl 6 ay önce #1895 by Nkrista
Yanıtlayan: Nkrista Konu üzerine webdav
Merhaba Bert
Lütfen önce IIS için geliştirebilir misiniz (IIS 7.5 kullanıyoruz)

Bu yardımcı olur umarım. Geri yazmayı etkinleştirmek için tam bir MIS geliştirmelisiniz. Ülkemizdeki bazı çözümler oldukça zayıf. İyi çalışmaya devam edin.
çentik

Daha
11 yıl 4 ay önce #2352 by Nkrista
Yanıtlayan: Nkrista Konu üzerine webdav
Merhaba Bert,
iPad'lerimiz aracılığıyla 4 webdav adresine erişebiliyoruz:

-Kişisel ev dizini (Kişisel CSV dosyaları için)
-Personel global (Bu, tüm okul değerlendirme verilerini içerir)
-Öğrenci küresel
-Vi Form Sitesi (6. Form değerlendirmesi)

Webdav Nav uygulaması, birden fazla adrese sahip olmanızı sağlar... iWork's apps bir seferde sadece 1. Her değerlendirme tamamlandığında, personel doğrudan global personelden içe aktarabilir. Ayrıca, içe aktarma sırasında büyük başlıkların kilitlendiği CSV işaret sayfalarıyla ilgili bir sorunumuz var. Bu konuda tavsiyelerinizi memnuniyetle karşılarım.
Raporlama modunuz hakkında bir ibook aracılığıyla personele bir eğitim gönderdiniz .... iyi karşılandı.

Webdav'ın idoceo ile birincil kullanımı, birden çok dizinden değerlendirmeye erişmektir. Dropbox yedeklemesi gerçekten iyi çalıştığı için dosyalara erişmenin geri kaydetmekten daha önemli olduğunu söyleyebilirim.

İyi işlere devam et, iyi Noeller,
çentik

Daha
11 yıl 4 ay önce #2357 by bert
Selam Nick,
Bu gelecek sürümde alternatif bir yedekleme/geri yükleme yöntemi olarak WebDAV'ı ekledik, sanırım amacınızı yanlış anladım ... ve açıkladığınıza göre not defterinde uygulanacak bazı ekstra özelliklere de ihtiyacınız olacak. .. sonraki güncellemede bunun üzerinde çalışacağız.
Bu 2.5 sürümünde her türlü dosyayı eklemek için birçok 'Dropbox odaklı' özellik göreceksiniz. Plan, önce WebDAV'ın sunucularınızla düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek ve ardından onu Dropbox ile aynı özellik düzeyine taşımaktır.
Bana çöken örnek bir CSV (sahte veri içeren veya hiç veri içermeyen) gönderebilir misiniz? Güncelleme ile çözmek için zamanımız var, buna güvenin.

Mutlu Noeller

Daha
11 yıl 4 ay önce - 11 yıl 4 ay önce #2364 by Doğrulanmış
Yanıtlayan: Doğrulanmış Konu üzerine webdav
Meraklıyım. Webdav senkronizasyonu 'şeffaf' bir senkronizasyon mu olacak (birinin icloud'un olacağını düşündüğü gibi) yoksa yine de uygulamaya açıkça bir yedekleme yapmasını söylemeniz gerekecek mi?

Webdav senkronizasyonu, okul veri koruma politikalarıyla başım belaya girmeyeceğinden emin olmak için benim için önemli olan bir özellik, ancak bunun (mümkünse) sürekli olarak beni sürekli olarak yedeklemesini isterim. bunu yapmasını söylüyorum.

Ayrıca, bulutla senkronize olan bir mac sürümü uygulamayı planladığınız için, Mac sürümünün ilkel bir dahili "bulut" senkronizasyonu olarak aynı dosyadan veya belki de çok daha uzun vadeli bir hedef olarak yedekleme yapmasına izin vermenin faydalı olacağını da belirtmekte fayda var. , bağımsız bir eşitleme sunucusu sunun (okulların bunu uygulamasını istiyorsanız, muhtemelen en azından pencerelerde çalışması gerekir).

Alımınızı artırmak istiyorsanız bu özelliklerin çok önemli olacağını düşünüyorum çünkü okulların iCloud veya Dropbox gibi harici hizmetlerde gizli bilgi depolayan hizmetleri kullanmaya pek hevesli olmadığından şüpheleniyorum. Okulun uygulayacağı ve tüm veri koruma açılarını (şifreleme vb. gibi) kapsadığı bir sunucunuz olsaydı, memnuniyetle gidip BT departmanını çalıştırması için rahatsız eder ve onu kalan personel kadrosuna ve hatta üst yönetime tebliğ ederdim. . Halihazırda, veri koruma sorunları olduğu için, şu anda kendime saklama eğilimindeyim.

Ve uygulamak isteyebileceğiniz şeyleri tartıştığımız için, yukarıdaki yoldan gidecekseniz, mevcut okul MIS sistemleriyle (SIMS gibi) bir tür 'veri girişi' entegrasyonunu uygulamanın bir yolunu düşünmek isteyebilirsiniz. .net veya Serco CMIS vb.). Yine de bunun muhtemelen yıllar sonra olacağının farkındayım.

Ancak kısa vadeli bir öneri olarak, belki de verilerin yukarıdaki sistemlere dosya içe aktarma yoluyla aktarılıp aktarılamayacağını araştırabilirsiniz (kendim bulurdum, ancak şu anda yerleşimler arasındayım). Eğer iDoceo tek bir baskı ile bir dosya oluştursaydı ve bu dosya daha sonra dosyayı hiç değiştirmeden doğrudan MIS'e aktarılabilseydi, bu öğretmenlere zaman kazandırır ve veri teslim tarihlerinin daha hızlı karşılanmasını ve böylece kıdemli liderler için daha az iş yapılmasını sağlardı.

SL'lere gidip öğretmenlerin verileri hızlı ve verimli bir şekilde kaydetmelerini sağlayan, okul veri koruma politikalarına tam uyumlu ve onlar için daha az iş yapmalarına neden olacak bir araç olduğunu söyleseydim, okul çapında katılımın olduğunu düşünüyorum. ulaşmak çok daha kolay olacak.

Ben Wainwright
Son düzenleme: 11 yıl 4 ay önce tarafından Doğrulanmış.

Daha
11 yıl 4 ay önce #2365 by bert
Merhaba Ben,
'Şeffaf' senkronizasyon, bu sonraki sürümde bilerek ertelediğimiz bir şey.
Her üç yöntem de, iCloud, Dropbox ve WebDAV, herhangi bir hatayı önlemek için manuel olarak (yedeklemek için tek dokunuşla) çalışacaktır. Bu 2.5 gerçekten iddialı bir güncelleme ve kullanıcı verileri ve 'otomatik' seçenekler konusunda güvenli tarafa düşme eğilimindeyiz.
Alternatif yedekleme yöntemleriyle ilgili güncelleme ve geri bildirimden sonra, 'şeffaf' senkronizasyonu ekleyeceğiz.
Burada kaçınmaya çalıştığımız şey temelde:

- Bazı koşullarda ek ücretlere (ISS'den) veya geri kalanı için daha düşük bant genişliğine tabi olan otomatik 3G veri aktarımı apps

- 3G veya Wifi üzerinden veri iletiliyorsa iPad'in pil ömrü genellikle azalır (çok fazla) ve bu sürümde her türlü dosyayı depolayabileceğiniz için yedekleme dosyalarının boyutu çok artar.

- Tüm yedekleme dosyaları, bir tür Time Machine geri yüklemesine izin vermek için bir zaman damgasıyla tutulur. Bu, yedeklemeler için mutlak bir rahatlık sağlar (ancak uzun vadede işe yaramaz olabilir).
Otomatik yedeklemeler oluşturmak, örneğin mevcut son 2 yedeği tutmak gibi bir tür otomatik temizleme de gerektirecektir... ve yedekleri otomatik olarak silmek, uygun testler yapılmadan büyük bir HAYIR HAYIR...

Umarım soruya biraz ışık tutmuşumdur! Endişelerinizi paylaştığınız için teşekkürler

Daha
11 yıl 4 ay önce #2366 by Doğrulanmış

bert yazdı:
Burada kaçınmaya çalıştığımız şey temelde:

- Bazı koşullarda ek ücretlere (ISS'den) veya geri kalanı için daha düşük bant genişliğine tabi olan otomatik 3G veri aktarımı apps

- 3G veya Wifi üzerinden veri iletiliyorsa iPad'in pil ömrü genellikle azalır (çok fazla) ve bu sürümde her türlü dosyayı depolayabileceğiniz için yedekleme dosyalarının boyutu çok artar.

- Tüm yedekleme dosyaları, bir tür Time Machine geri yüklemesine izin vermek için bir zaman damgasıyla tutulur. Bu, yedeklemeler için mutlak bir rahatlık sağlar (ancak uzun vadede işe yaramaz olabilir).
Otomatik yedeklemeler oluşturmak, örneğin mevcut son 2 yedeği tutmak gibi bir tür otomatik temizleme de gerektirecektir... ve yedekleri otomatik olarak silmek, uygun testler yapılmadan büyük bir HAYIR HAYIR...

Umarım soruya biraz ışık tutmuşumdur! Endişelerinizi paylaştığınız için teşekkürler

Cevabınız için teşekkürler, muhtemelen dikkatli olmakta haklı olduğunuzu kabul ediyorum. Bazı öneriler:
  • İsteğe bağlı ayar - yalnızca wifi'ye bağlıyken şeffaf senkronizasyon.
  • İsteğe bağlı ayar - günde yalnızca bir kez (veya kullanıcı tanımlı sayı) şeffaf senkronizasyon.
  • İsteğe bağlı ayar - yalnızca belirli SSID'ye (yani - okul ağı) bağlanıldığında şeffaf senkronizasyon.
  • İsteğe bağlı ayar - ekleri yalnızca wifi ve/veya güç kaynağına bağlıyken aktarın. (Belki de yedekleme, o noktaya kadar yer tutucular içerir, ardından dosya yeniden düzenlenir)

Neyse. sonunda geldiği sürece şu anda büyük bir anlaşma değil. Bir sonraki sürümü sabırsızlıkla bekliyorum!

Ben Wainwright

Daha
11 yıl 4 ay önce #2367 by bert
Hata, düzenlemenizi bir dakika ile kaçırdım.
Öğrencilerin gizli verileriyle ilgili çoğu durumda yerel bir sunucunun gerekliliğine katılıyorum. Ama muhtemelen WebDAV buraya gitmenin yoludur, bu standart bir protokoldür ve hem veri iletiminde (HTTPS) hem de veri depolamada güvenli hale getirilebilir/şifrelenebilir ve tüm ticari/açık kaynak ve Windows/ Entegrasyon için MacOSX/Linux çözümleri.
'Veri girişi' zaten üzerinde çalıştığımız bir şey, ancak biraz zaman alacak, her ülkenin kendi sistemleri var ... Şu andaki en büyük önceliğimiz, kullanıcının deneyimini iyileştirmek ve ardından daha yüksek bir seviyeye geçmek ( bölüm/okul/kolej) düzeyinde entegrasyon.
Bu yazılım pazarında bunun tam tersi olma eğiliminde olduğunun farkındayım. Geleneksel yazılım şirketi tüm okul/eğitim sektörünü hedefler ve bölümler arası küresel entegrasyon/iletişim bahanesinin arkasına saklanan her bir öğretmene ortalamanın altında bir deneyim sunar. Bu eğilimi kırabileceğimizi umuyorum.
Beklemeye değer! Bu oturma planlarına sekizgen masalarınızı eklemeye hazır olun...

Tekrar teşekkürler

Daha
11 yıl 4 ay önce #2368 by Doğrulanmış
Harika. iDoceo ile gerçekten büyük düşünmenize bayılıyorum! Bir sonraki sürümü sabırsızlıkla bekliyoruz.

Ben

Ben Wainwright