Gerçekten istediğim iyileştirmeler

Daha
11 yıl 6 ay önce #2078 by HN
Gerçekten istediğim iyileştirmeler tarafından yaratıldı HN
Bir sürü öğretmene para harcadım (boşa harcadım!) apps ama iDoceo hakkında ne kadar çok şey bulursam o kadar çok hoşuma gidiyor. Şimdiye kadarki tüm iyileştirmeler için teşekkürler. Bunu ana uygulamam olarak kullanıyorum AMA şu anda hala birkaç uygulama arasında geçiş yaptığım için gerçekten görmek istediğim birkaç şey var. apps bir derste (orijinal bir iPad'de olduğum için biraz zaman alıyor!)
1. Her sınıfa bağlı birkaç oturma planına sahip olma yeteneği. Her sınıf için 5 veya daha fazla odadayım. Şu anda bu bilgiyi farklı bir uygulamaya sahibim.
2. Oturma planında her bir yerle bağlantılı birkaç bilgi parçasına sahip olma yeteneği. Öğrencilerin resimlerine sahip olmamıza izin verilmiyor, ancak elimizde birkaç bilgi olması gerekiyor (örneğin, hedef sınıf, 'şu anda çalışan' sınıf, EAL iseler, özel ihtiyaçlar, üstün zekalılar ve yetenekliler vb. bu kategoriler için renkler olabilir (EAL, SEN vb.) - bu harika olurdu.
3. Oturma planında rastgele değiş tokuş yapabilme (beni her yarım dönemde bir manuel olarak oturma planını değiştirmekten kurtarmak için)

Yukarıdakiler benim ilk önerilerim olacak - diğerleri:
4. Rastgele seçiciyi buldum - bunu (gizli) önceden doldurmanın bir yolu varsa, örneğin Billy seçildiğinde bir 'analiz' sorusu önerdi, ancak Fred (kim o kadar zeki değil) seçildiğinde, 'ne' (basit bilgi) tipi bir soru önerir. Şu anda bunu yapan stick picks adlı bir uygulamam var.
5. Davranış notlarını isimlerle ilişkilendirmenin bir yolu var mı? Belki de öğretmenin özelleştirebileceği oturma planında (belki bir açılır menüde veya yuvarlanan menüde)? O zaman bu bir yerde bunların kaydını tutardı (belki not sayfasındaki bir sütunda?) Bazı insanlar bunu yanlış davranışlar için kullanabilir, muhtemelen bir derse katkıları kaydetmek için kullanma eğiliminde olurum.
Şu anda Goodreader'da çalışma planlarım var ve bunu iPad'e özgü takvimde oluşturduğum günlüğüme bağlamak için goodreader'daki URL işlevini kullanıyorum. Bir sürü günlüğe / takvime / öğretmene baktım apps ve hiçbirinin 2 haftalık bir zaman çizelgesine sahip olma ve belgeleri bu şekilde derslere bağlama yeteneği yoktur. Bununla başa çıkabilirim, ancak bunu iDoceo'da yapmanın bir yolu olsaydı, bu daha da iyi olurdu.
Dinlediğiniz için teşekkürler!

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 6 ay önce #2080 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Gerçekten istediğim iyileştirmeler
Hoşgeldin HN,
Bizimle iletişime geçtiğiniz için çok teşekkürler. Önerilerinizden bazıları bir sonraki büyük güncellememiz için şimdiden çalışıyor, eminim onları faydalı bulacaksınız.

1. Birden fazla oturma planına sahip olma yeteneği

Evet kesinlikle. İzin verilecek oturma planlarının sayısından emin olmadığımız durumlarda... 5 umutla deneyeceğiz, bu yeterli olacak ...

2. Oturma planında her bir yerle bağlantılı birkaç bilgi parçasına sahip olma yeteneği

Evet, biz de üzerinde çalışıyoruz. Tek bir alanı görüntüleyebilmenin (şimdi yapabileceğiniz gibi) faydalı olacağını düşündük ... ama kesinlikle daha fazlasını eklememiz gerekecek.

alıntı]3. Oturma planı rastgele takas[/quote]
Bu güzel, yapılacaklar listesine ekledim.Öncelikle değil ama orada olacak.

4. Rastgele seçici geliştirmeleri

İlginç de not edildi. Mevcut konfigürasyonla uygulanması biraz zor olacak, yine de aklımızda tutacağız.

5. isimlerle davranış notları

Bu amaç için bir derece yapılandırabilmeniz ve ardından not sayfasından atayabilmeniz gerektiğini düşünüyorum (bir sonraki güncellememizde de oturma planından veri ekleyebilecek/düzenleyebileceksiniz). Burada bu konuda biraz bilgi . Bir şeyi kaçırdıysam söyle...

belgeleri derslere bağla

Evet, bu da orada olacak, uzun zamandır beklenen bir özellik ve tüm uygulama boyunca kullanılabilecek. Günlüğe/hücrelere/öğrencilere ve başlıklara URL'lerin yanı sıra her türlü belgeyi (PDF'ler, XLS, Word) ekleyebileceksiniz.

Tekrar teşekkürler, geri bildiriminiz çok değerli

• Anonim
11 yıl 6 ay önce #2081 by Anonim
Yanıtlayan: Anonim Konu üzerine Gerçekten istediğim iyileştirmeler
Vay, etkilendim! Çok teşekkürler. Şimdi bir sonraki güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz! Davranış günlüğü için önerdiğiniz şeyi denemek üzere - teşekkürler.

Daha
11 yıl 5 ay önce #2190 by BayMetcalfe
Yanıtlayan: BayMetcalfe Konu üzerine Gerçekten istediğim iyileştirmeler
Çoklu oturma planının mükemmel bir fikir olduğunu düşünüyorum. Her biri farklı masa düzenine sahip 1 (evet 5) farklı odada 5 sınıfa ders veriyorum (sıraların bu kadar çok konfigürasyona taşınabileceğini bilmiyordum). Ve 7'li yaşlardaki genç bir grup oldukları için genellikle koltuklarının nerede olduğunu unuturlar. Öğretmenlerinden bahsetmiyorum bile!

Bunun için teşekkür ederim.

• Lauren
11 yıl 5 ay önce #2196 by Lauren
Yanıtlayan: Lauren Konu üzerine Gerçekten istediğim iyileştirmeler
Merhaba,

Sınıf verileri elektronik tablosuna bakarken, isme iki kez dokunup yalnızca bu öğrenci verilerini izole ederseniz, bu sayede öğrencilerle kendi verileri hakkında konuşabilir ve diğer öğrencilerin verilerini görmelerini önleyebilirseniz harika olur.

Ayrıca oturma planı ile bir öğrenciyi seçtiğinizde ve öğrenci verileri gösteriliyorsa sınıf fotoğrafına baktığınızda, hedeflerine doğru ilerlemelerini görüntülemeyi ve diğer öğretmenlere vurgulamayı çok kolaylaştırır.

Daha
11 yıl 5 ay önce #2201 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Gerçekten istediğim iyileştirmeler
Merhaba Lauren,
Üst çubuktaki öğrenci filtresini uygularsanız, bir öğrenciyi veya grubu izole edebilirsiniz, sadece öğrenci adınızı veya soyadınızı yazın ve diğer öğrenciler gizlenecektir.
Oturma planı bilgisi hakkında, aslında bu görünümden her öğrencinin ilerlemesinin bir özetini görüntüleyebilirsiniz, ancak bir sonraki güncellememizde bununla ilgili bazı iyileştirmeler olacaktır. Bunları faydalı bulacağınızdan eminim.
Teşekkür