Öneriler

Daha
11 yıl 4 ay önce #2414 by Danimarkalı
Öneriler tarafından yaratıldı Danimarkalı
Merhaba,
Idoceo'yu kullanmakta oldukça yeniyim, sınıflarımı, programımı ve uygulamayı araştırmayı yeni bitirdim. Belki siz bunları yapabilirsiniz ve ben kaçırıyorum, ancak uygulamayı ihtiyaçlarım için daha işlevsel hale getirecek bazı şeyler:
1) önceden genel yorumlar oluşturma ve bunları belirli ödevler/gözlemler için kaydetme yeteneği. Örneğin, öğrenciler sunum yaparken, onlar sunum yaparken yazmak/yazmak yerine hızlı bir şekilde isimlerine ekleyebilmem için hazır bir yorum bankasına sahip olmak istiyorum. Veya anekdotsal gözlemler yapmak için etrafta dolaşırken, uygun yorumu hızlıca seçip ismine ekleyebilirim. Bu bankaların farklı okul yıllarında kullanılabilir olması özellikle güzel olurdu. Daha spesifik olarak, gelecek yıl aynı ödevi kullanacak olsaydım, o ödevle ilgili yorum bankama geri dönebilirdim.
2) veli iletişimiyle ilgili notları kaydetmek için her öğrenciye eklenmiş bir yer ve ayrıca davranışsal notlar yazmak için bir alan.
3) bir sınıf oturma yapısı oluşturmanın bir yolu, örneğin 6 grup 4'lü oturma düzenini metinle etiketlemek. Çocuklarım adları verilen gruplar halinde oturuyorlar, oturma planındakileri görebilmek yardımcı olacaktır.

İlk öneri, sınıfta değerlendirme ve gözlemi çok daha kolay hale getireceğini kuvvetle hissettiğim bir öneri. Birçok farklı eğitim indirdim ve kullandım apps ve bu hala kendimi aradığım tek nitelik.
teşekkür ederim :)

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
11 yıl 4 ay önce #2415 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Öneriler
iDoceo Danne'e hoş geldiniz,
1-(yorum oluştur) hakkında, aşağıdaki güncelleme için not edilen harika bir fikir olduğunu düşünüyorum (yaklaşan 2.5'ten sonra). Bu aslında simgeleri dahil etmenin, yazmaktan kaçınmaya çalışmanın asıl amacıydı.
Yaklaşık yüz yeni simgeyle büyük bir güncelleme hazırlıyoruz ve önerdiğinize benzer şekilde ona küçük bir açıklama ekleyebileceksiniz.
Her neyse, kendi yorum listenize sahip olmak, özellikle raporları yazdırırken veya gözlemlerinizi velilere/ofise iletirken gerçekten yararlı olacaktır. Buna güvenin.

Yaklaşık 2- davranış notları ve ebeveyn iletişimi. Bu bilgiyi iDoceo 2.5'te (bir çeşit) takip edebileceksiniz. Her öğrencinin kişisel verilerinde, tüm açıklamalar (ve kaynaklar) aynı anda gösterilecektir. Güncellemeden sonra bunun sizin için nasıl çalıştığını bana bildirin.

3- Oturma planı hakkında. Burada da büyük iyileştirmeler geliyor, arka plan görüntüsü isteğe bağlı olarak değiştirilecek, böylece arka planı kendi etiketlerinizle çizebilir ve ardından oturma yapısını buna göre düzenleyebilirsiniz.

Yaklaşık 15 gün içinde güncelleme uygulama mağazasında mevcut olacak!

Bizimle iletişime geçtiğiniz için teşekkürler.

• Lou
11 yıl 3 ay önce #2446 by Lou
Yanıtlayan: Lou Konu üzerine Öneriler
Uygulamayı seviyorum ama bir isteğim var.
Cumartesi günleri ders verdiğimiz bir okulda öğretmenlik yapıyorum. Cumartesiyi takvime ekleme seçeneği olabilir mi?
Çok teşekkürler,
Lou

Daha
11 yıl 3 ay önce #2449 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine Öneriler
Hoşgeldin Lou,
Cumartesiye şimdiden sahip olabilirsiniz!
(Sistem)Ayarlarına gidin ve iDoceo'yu arayın. apps liste. Günlük seçeneklerini bulacaksınız
orada ve cumartesileri etkinleştirebileceksiniz.
Bu bağlantıda , ayarların geri kalanı hakkında ayrıntılı bir açıklama bulacaksınız
Bir sonraki güncellememizde bu ayarı uygulama içinde daha uygun bir yerde bulacaksınız.

Saygılarımızla

Daha
11 yıl 3 ay önce #2501 by Kosik
Yanıtlayan: Kosik Konu üzerine Öneriler
Merhaba çocuklar,

iDoceo Uygulaması en iyisidir. Her gün iş yerinde kullanıyorum ve çok memnunum,
Bununla birlikte, değerlendirmeniz için bu konuda bazı görüşlerim var.

sınıf tablosu
"Gizli sınıfları göster" anahtarı neden sınıfın yıl açıklamasını gösterir/gizler? Bunun için başka bir anahtar olmalı.

Takvim...
Aynı gün ve saatte (örneğin 2 haftalık periyotla) iki sınıfı yan yana gösterebilme imkanına sahip olmak güzel olurdu - şu anda ikinci ilk tanımlananı kapsıyor... Ve işte küçük bir hata, düzenleme için bir sınıf seçerken, varsayılan olarak arka planda olan seçilidir.

Programı dışa aktarma olanağına sahip olmak çok güçlü olurdu!

e-posta gönderme
Masajların gönderileceği varsayılan e-postamı nasıl seçebilirim? Birden fazla e-postam var ve öğrencilere sütun gönderirken uygun olanı (birçok kez) seçmem gerekiyor. (Varsayılan postam iDoceo için kullandığımdan farklı). Böyle bir olasılık için uygun seçeneği düşünmelisiniz.
Postanın başına öğrencinin adının eklenmesi de bir seçenek olmalıdır.
Bir e-posta şablonu tanımlama imkanı da güzel bir özellik olabilir.

Tek bir öğrenciye tek hücre veya bir tablo satırı gönderme imkanı eklemelisiniz.

Diğer:
Sınıfta sekmenin adını düzenleme... klavye sekmeyi kapladığında (4 ve daha fazla sekme), PopView bazen ekranın dışına akar. Yalnızca, sekmeli ScrollView 0 konumunda olduğunda olur. Muhtemelen PopView'ın kaydırma pozisyonuna göre pozisyon bazını hesaplayan algoritma... SIFIR'ı hatırlamanız gerekir. ;)

Genel not seçiciyi kullanma - PickerView notunun ikinci bölümü boş. Bir PickerView'ın boş bölümüne dokunulduğunda ne olacağını merak ediyorum. ;) şark!

“Uzman raporu ihracatı” hakkında.
Raport Yapılandırma görünümünde 2 ekstra anahtarın (tümünü etkinleştir/devre dışı bırak, tüm boş bölümleri etkinleştir/devre dışı bırak) olması güzel olurdu. Hangisinin simgelere, metinlere ve ek açıklamalara sahip olduğunu (40 sütuna sahip) hatırlamak zor. Her şeyi dışa aktarabilirim ama çok fazla boş sütunla ürkütücü görünüyor ve standart rapor belgeye grafik türetmiyor;/

Bir sütunda hesaplamaları tanımlama
Kullanıcının hesaplama için metin mi, değerli grafikler mi yoksa her ikisi mi kullanılacağını seçebilmesinin daha iyi olacağına inanıyorum. Varsayılan olarak her iki değer de kullanılır, bu nedenle uygun devam hesaplaması ve ders çalışması/ev ödevi not sütunlarına sahip olmak için aynı gün için notlar ve artılar/eksiler (ve devam) için farklı sütunlar tanımlamam gerekiyor.
Devam özetini içeren bir sütun ekleme imkanı (örn. 16/20 veya %80), sadece genel bir bilgi için değil, aynı zamanda rapor için de çok güzel olabilir. Bu bilgilere sadece öğrenciyi editleyerek ulaşabilirim! “Öğrenci düzenleme görünümünde”, devamlı sütunun özelliği devam etme olarak ayarlanmamışsa, katılımın yüzde değeri yanlış gösteriliyor (Devam sütununun hücrelerine bir yorum/metin eklediğimde hücre türünü değiştirmeyi hatırlamam gerekiyor tekrar katılım). Bunun en basit yolu, grafikleri yalnızca katılım için ayırmaktır.

Sınıf türleri:
2, 3, 3.5, 4, 4.5, 5 (2.5 yok) gibi notlar tanımlayıp sadece bunlardan seçim yapma imkanı var mı? Seçim yapmak zor: ..., 3.10, 3.20,3.30,...!

Mac OS sürümü için ileriye kilitleniyor!

Saygılarımla,
Mateusz Kosikowski
Öğretmen, Doktora Öğrencisi, Objective-C Geliştirici

Not Karım bir İngilizce öğretmenidir ve bu yazılımı iş yerinde kullanır.
İstersen Lehçe'ye çevirebilir. Bana uygulamada kullanılan ifadelerin listesini göndermen yeterli.