'hedeften notlar' seçeneği

Daha
10 yıl 11 ay önce #3121 by nehirci
'hedeften notlar' seçeneği tarafından yaratıldı nehirci
Her değerlendirmenin (20 üzerinden) GCSE not sınırlarını kullanarak ortalama bir nota dönüştürüldüğü hoş bir kurulumum var. A* yeşildir ve F için kırmızıya doğru devam eder.

Benim sorunum, bazı öğrencilerin E'yi hedef alması, yani E alırlarsa başarılı olmaları. Diğerleri A hedeflenir ve E bir felaket olur.

Girdiğimiz not sistemine bakıp başka bir değerle (benim durumumda 'öğrenci hedefi' sütunu) kontrol eden ve ardından size öğrencinin hedefin üstünde/aşağıdaki not sayısını veren yeni bir hesaplama türü alabilir miyiz? ?

Bu son derece yararlı olacaktır, daha sonra oturma planı üzerinde '+/- sayı' olarak gösterilebilir.

Lütfen Oturum aç or Hesap oluştur sohbete katılmak için.

Daha
10 yıl 11 ay önce #3124 by bert
Yanıtlayan: bert Konu üzerine 'hedeften notlar' seçeneği
Merhaba nehir,
Evet beğendim. Bir şekilde zaten önerildi ama farklı bir şekilde. Bunun için belirli bir hesaplama ekleme fikrini seviyorum.
Yaklaşan bu 3.0 sürümüne eklemek için zaman kalmadı, ancak bir sonraki sürümde ekleyeceğiz, buna güvenin.
iDoceo 3.0 ek hesaplamalar sunacak ve isteğe bağlı olarak (ana ekran ayarlarından) etkinleştirilebilir/devre dışı bırakılabilir, böylece ihtiyacınız olmayanları listede gizleyebilir ve daha kısa tutabilirsiniz. Bu tür bir karşılaştırma muhtemelen varsayılan olarak gizlenecektir, yeni kullanıcıların baştan çok fazla seçenek bulması konusunda biraz endişeliyim (muhtemelen bunun için zaten çok geç) :P )
3.0'da geçici bir çözüm olarak, bir hedef notla karşılaştırmak için Toplama/Çıkarmayı kullanabilir, güncelleme hazır olur olmaz deneyebilir ve bunun sizin için nasıl çalıştığını bana bildirebilirsiniz.
Umarım önümüzdeki ayın sonunda Beta testlerine başlayacağız ve sürümün bundan daha uzun sürmemesi gerekiyor.
Saygılarımla

Daha
10 yıl 11 ay önce #3129 by nehirci
Yanıtlayan: nehirci Konu üzerine 'hedeften notlar' seçeneği
Merhaba Bert, cevabınız için teşekkürler. aynen öyle yapacağım ve nasıl çalıştığını buraya yazacağım :)

İyi işi devam ettirin.